Australia

Australia A. League

# Team MP W D L F A G P
1 Sydney 26 16 5 5 49 25 +24 53
2 Melbourne City 26 14 5 7 49 37 +12 47
3 Wellington Phoenix 26 12 5 9 38 33 +5 41
4 Brisbane Roar 26 11 7 8 29 28 +1 40
5 Western United 26 12 3 11 46 37 +9 39
6 Perth Glory 26 10 7 9 43 36 +7 37
7 Adelaide United 26 11 3 12 44 49 -5 36
8 Newcastle United Jets 26 9 7 10 32 40 -8 34
9 Western Sydney Wanderers 26 9 6 11 35 40 -5 33
10 Melbourne Victory 26 6 5 15 33 44 -11 23
11 Central Coast Mariners 26 5 3 18 26 55 -29 18

Fixtures

August 26, 2020
Melbourne City 08:00 Western United
Sydney 11:10 Perth Glory
August 30, 2020
09:30

Australia Capital Teritary

# Team MP W D L F A G P
1 Canberra 6 5 1 0 16 8 +8 16
2 Gungahlin United 6 3 2 1 14 7 +7 11
3 Belconnen United 6 3 1 2 10 7 +3 10
4 Cooma Tigers 6 3 0 3 12 8 +4 9
5 Tuggeranong United 6 2 2 2 6 11 -5 8
6 Canberra Olympic 6 2 1 3 14 13 +1 7
7 Monaro Panthers 6 1 1 4 7 12 -5 4
8 Woden Weston 6 1 0 5 2 15 -13 3

Fixtures

August 29, 2020
Belconnen United 08:30 Cooma Tigers
Monaro Panthers 08:30 Gungahlin United
Woden Weston 09:25 Canberra Olympic
August 30, 2020
Canberra 07:45 Tuggeranong United

Australia New South Wales

# Team MP W D L F A G P
1 Rockdale City Suns 4 3 1 0 5 0 +5 10
2 Wollongong Wolves 4 3 0 1 9 3 +6 9
3 Sydney II 4 3 0 1 10 5 +5 9
4 Sydney Olympic 4 3 0 1 8 4 +4 9
5 Marconi Stallions 4 2 1 1 4 3 +1 7
6 Sydney United 4 2 0 2 6 6 +0 6
7 Manly United 4 1 2 1 3 4 -1 5
8 Mt Druitt Town 4 1 1 2 6 9 -3 4
9 Western Sydney Wanderers 4 0 3 1 3 4 -1 3
10 Blacktown City 4 0 2 2 3 5 -2 2
11 APIA Leichhard… 4 0 1 3 2 7 -5 1
12 North Shore Ma… 4 0 1 3 2 11 -9 1
13 Sutherland Sharks 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 29, 2020
North Shore Ma… 09:00 APIA Leichhard…
March 1, 2020
Mt Druitt Town 05:00 Sydney II
Blacktown City 06:00 Sydney United
Sydney Olympic 07:00 Wollongong Wolves
Rockdale City Suns 07:30 Manly United
Marconi Stallions 10:00 Sutherland Sharks
March 7, 2020
Sutherland Sharks 07:30 Rockdale City Suns
Manly United 10:00 Blacktown City
March 8, 2020
Mt Druitt Town 05:00 Sydney United
Wollongong Wolves 05:30 North Shore Ma…
APIA Leichhard… 09:00 Sydney Olympic
Sydney II 09:30 Marconi Stallions
March 14, 2020
Marconi Stallions 08:00 Sydney Olympic
Manly United 10:00 Sydney United
March 15, 2020
Mt Druitt Town 05:00 Wollongong Wolves
North Shore Ma… 06:00 Sydney II
Blacktown City 06:00 Sutherland Sharks
Rockdale City Suns 07:30 APIA Leichhard…
August 28, 2020
APIA Leichhard… 10:00 North Shore Ma…
Blacktown City 10:30 Marconi Stallions

Australian Northern

# Team MP W D L F A G P
1 Hellenic Athletic 14 10 3 1 46 13 +33 33
2 Mindil Aces 15 9 2 4 35 25 +10 29
3 Uni Azzurri 15 6 1 8 25 29 -4 19
4 Casuarina 15 5 4 6 26 32 -6 19
5 Port Darwin 15 4 3 8 24 36 -12 15
6 Darwin Hearts 14 3 1 10 10 31 -21 10

Fixtures

August 25, 2020
Hellenic Athletic 11:00 Darwin Hearts
August 28, 2020
Hellenic Athletic 12:00 Port Darwin
August 29, 2020
Mindil Aces 07:30 Darwin Hearts
Uni Azzurri 11:30 Casuarina
September 4, 2020
Casuarina 12:00 Mindil Aces
September 5, 2020
Darwin Hearts 07:30 Hellenic Athletic
Port Darwin 11:30 Uni Azzurri
September 11, 2020
Uni Azzurri 12:00 Mindil Aces
September 12, 2020
Port Darwin 07:30 Darwin Hearts
Hellenic Athletic 11:30 Casuarina
September 18, 2020
Uni Azzurri 12:00 Darwin Hearts
September 19, 2020
Mindil Aces 07:30 Hellenic Athletic
Casuarina 11:30 Port Darwin
September 25, 2020
Port Darwin 12:00 Mindil Aces
September 26, 2020
Darwin Hearts 07:30 Casuarina
Hellenic Athletic 11:30 Uni Azzurri

Australian Brisbanbe

# Team MP W D L F A G P
1 Bayside United 5 4 1 0 17 2 +15 13
2 St George Will… 4 4 0 0 14 3 +11 12
3 Grange Thistle 4 3 1 0 11 4 +7 10
4 Toowong 4 3 0 1 9 2 +7 9
5 Albany Creek 4 3 0 1 13 7 +6 9
6 Centenary Stormers 5 3 0 2 9 6 +3 9
7 Taringa Rovers 5 2 1 2 18 10 +8 7
8 The Gap 4 1 1 2 6 8 -2 4
9 Brisbane Knights 5 1 0 4 5 17 -12 3
10 Caboolture 5 1 0 4 3 17 -14 3
11 Acacia Ridge 4 0 0 4 1 13 -12 0
12 North Star 5 0 0 5 5 22 -17 0

Fixtures

March 6, 2020
Taringa Rovers 12:30 Acacia Ridge
March 7, 2020
Albany Creek 10:00 St George Will…
The Gap 10:00 Brisbane Knights
Toowong 11:00 Centenary Stormers
North Star 11:00 Caboolture
March 8, 2020
Bayside United 07:00 Grange Thistle
July 25, 2020
St George Will… 08:30 Grange Thistle
July 26, 2020
Toowong 07:00 Albany Creek
Acacia Ridge 09:00 The Gap
August 28, 2020
Centenary Stormers 11:30 Toowong
August 29, 2020
Acacia Ridge 08:00 Taringa Rovers
Grange Thistle 08:30 Bayside United
Caboolture 09:00 North Star
August 30, 2020
St George Will… 08:00 Albany Creek
The Gap 09:00 Brisbane Knights
September 5, 2020
Bayside United 08:00 Acacia Ridge
Taringa Rovers 08:00 Centenary Stormers
Albany Creek 09:00 Caboolture
North Star 10:00 The Gap

Austrtalia Northern NSW

# Team MP W D L F A G P
1 Edgeworth Eagles 7 7 0 0 15 2 +13 21
2 Broadmeadow Magic 7 5 1 1 16 6 +10 16
3 Maitland 6 3 1 2 12 7 +5 10
4 Lambton Jaffas 7 3 1 3 17 13 +4 10
5 Weston Workers 7 3 1 3 10 9 +1 10
6 Newcastle Olympic 6 2 2 2 9 11 -2 8
7 Charlestown Az… 7 2 1 4 7 9 -2 7
8 Adamstown Rosebuds 6 1 1 4 7 13 -6 4
9 Lake Macquarie 7 1 1 5 6 15 -9 4
10 Valentine 6 1 1 4 4 18 -14 4

Fixtures

August 26, 2020
Newcastle Olympic 11:15 Maitland
Valentine 11:15 Adamstown Rosebuds
August 30, 2020
Lake Macquarie 04:45 Valentine
Adamstown Rosebuds 05:30 Maitland
Edgeworth Eagles 05:30 Newcastle Olympic
Charlestown Az… 05:30 Lambton Jaffas
Weston Workers 05:30 Broadmeadow Magic
September 6, 2020
Lambton Jaffas 05:30 Edgeworth Eagles
Valentine 05:30 Weston Workers
Maitland 05:30 Charlestown Az…
Newcastle Olympic 05:30 Lake Macquarie
Broadmeadow Magic 05:30 Adamstown Rosebuds

Australia NSL

# Team MP W D L F A G P
1 Perth Glory 24 18 3 3 56 22 +34 57
2 Parramatta 24 16 3 5 58 30 +28 51
3 Adelaide United 24 11 7 6 28 25 +3 40
4 Marconi Stallions 24 10 8 6 29 25 +4 38
5 South Melbourne 24 11 4 9 39 21 +18 37
6 Brisbane Strikers 24 9 5 10 28 33 -5 32
7 Northern Spirit 24 9 3 12 31 33 -2 30
8 Sydney Olympic 24 7 8 9 26 31 -5 29
9 Wollongong Wolves 24 8 5 11 34 41 -7 29
10 Sydney United 24 7 8 9 18 25 -7 29
11 Newcastle Utd 24 6 6 12 18 33 -15 24
12 Melbourne Knights 24 6 5 13 21 41 -20 23
13 Kingz 24 4 3 17 25 51 -26 15

Fixtures

Australia Queensland

# Team MP W D L F A G P
1 Lions 10 6 3 1 33 10 +23 21
2 Gold Coast Knights 9 6 3 0 22 5 +17 21
3 Peninsula Power 8 6 0 2 11 7 +4 18
4 Olympic 10 5 2 3 18 11 +7 17
5 Brisbane Roar II 10 4 2 4 18 13 +5 14
6 Brisbane City 8 4 1 3 15 13 +2 13
7 Gold Coast United 8 3 2 3 14 14 +0 11
8 Brisbane Strikers 9 3 2 4 11 13 -2 11
9 Redlands United 11 3 1 7 16 35 -19 10
10 Moreton Bay United 9 2 3 4 14 20 -6 9
11 Capalaba 8 3 0 5 13 21 -8 9
12 Eastern Suburbs 9 2 2 5 14 23 -9 8
13 SC Wanderers 9 1 1 7 16 30 -14 4
14 Magpies Crusaders 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

February 8, 2020
Peninsula Power 11:00 Magpies Crusaders
February 15, 2020
Gold Coast United 10:00 Gold Coast Knights
Magpies Crusaders 11:30 Brisbane Strikers
February 22, 2020
Moreton Bay United 10:30 Magpies Crusaders
February 29, 2020
Magpies Crusaders 11:30 Brisbane City
March 7, 2020
Gold Coast United 10:00 Magpies Crusaders
June 20, 2020
Magpies Crusaders 10:30 Lions
August 22, 2020
Moreton Bay United 08:00 Eastern Suburbs
August 25, 2020
Brisbane Strikers 10:00 Olympic
Moreton Bay United 10:30 Capalaba
Gold Coast Knights 10:45 Brisbane City
August 26, 2020
Brisbane Roar II 10:30 Gold Coast United
Peninsula Power 10:30 Redlands United
August 27, 2020
Eastern Suburbs 10:30 Lions
August 29, 2020
Peninsula Power 08:00 Capalaba
Brisbane City 08:30 Moreton Bay United
Brisbane Strikers 09:30 Gold Coast United
August 30, 2020
Brisbane Roar II 05:00 Redlands United
SC Wanderers 07:00 Gold Coast Knights
Olympic 09:00 Lions

Australia South Australian

# Team MP W D L F A G P
1 Adelaide Comets 12 8 1 3 22 12 +10 25
2 Campbelltown City 12 6 2 4 21 15 +6 20
3 MetroStars 12 5 4 3 26 17 +9 19
4 Adelaide Raiders 12 5 4 3 16 13 +3 19
5 Adelaide City 11 5 3 3 13 9 +4 18
6 Cumberland United 12 5 3 4 20 24 -4 18
7 Adelaide Blue … 12 4 5 3 17 14 +3 17
8 Adelaide Olympic 12 5 2 5 17 15 +2 17
9 Croydon Kings 12 4 3 5 19 21 -2 15
10 Modbury Jets 12 3 3 6 12 22 -10 12
11 Adelaide United II 11 1 5 5 13 24 -11 8
12 Para Hills Knights 12 2 1 9 10 20 -10 7

Fixtures

August 29, 2020
MetroStars 06:30 Para Hills Knights
Adelaide Comets 06:30 Adelaide Blue …
Modbury Jets 06:30 Croydon Kings
Adelaide City 06:30 Adelaide United II
Cumberland United 08:30 Campbelltown City
Adelaide Olympic 09:30 Adelaide Raiders
September 4, 2020
Campbelltown City 11:00 Adelaide City
Adelaide Raiders 11:45 Cumberland United
September 5, 2020
Croydon Kings 06:00 Adelaide Olympic
Adelaide Comets 06:30 Para Hills Knights
Adelaide United II 06:30 MetroStars
Adelaide Blue … 06:30 Modbury Jets
September 9, 2020
Adelaide United II 10:45 Adelaide City
September 11, 2020
MetroStars 11:00 Campbelltown City
September 12, 2020
Para Hills Knights 06:30 Adelaide Blue …
Adelaide City 06:30 Adelaide Raiders
Adelaide Comets 06:30 Adelaide United II
Cumberland United 08:30 Croydon Kings
Adelaide Olympic 09:30 Modbury Jets
September 18, 2020
Adelaide Raiders 11:45 MetroStars

Australia T-League (Victory)

# Team MP W D L F A G P
1 South Hobart 21 18 2 1 79 25 +54 56
2 Devonport City 21 13 2 6 68 38 +30 41
3 Hobart Zebras 21 11 6 4 68 41 +27 39
4 Olympia Warriors 21 10 4 7 51 35 +16 34
5 Northern Rangers 21 7 6 8 56 39 +17 27
6 Kingborough Lions 21 6 5 10 38 54 -16 23
7 Glenorchy Knights 21 4 4 13 30 56 -26 16
8 Launceston City 21 0 1 20 13 115 -102 1

Fixtures

Australia Tasmania

# Team MP W D L F A G P
1 Devonport City 6 6 0 0 10 3 +7 18
2 Glenorchy Knights 6 4 0 2 13 7 +6 12
3 South Hobart 6 4 0 2 12 7 +5 12
4 Kingborough Lions 6 3 2 1 12 12 +0 11
5 Olympia Warriors 6 2 1 3 13 12 +1 7
6 Clarence Zebras 6 1 1 4 6 12 -6 4
7 Riverside 6 1 1 4 7 14 -7 4
8 Launceston City 6 0 1 5 7 13 -6 1

Fixtures

August 29, 2020
Riverside 05:00 Clarence Zebras
Kingborough Lions 05:15 Devonport City
Glenorchy Knights 07:30 Launceston City
Olympia Warriors 09:30 South Hobart
September 12, 2020
South Hobart 05:00 Devonport City
Riverside 05:15 Olympia Warriors
Clarence Zebras 07:30 Glenorchy Knights
Launceston City 07:30 Kingborough Lions
September 19, 2020
Devonport City 05:15 Riverside
Launceston City 07:30 South Hobart
Glenorchy Knights 07:30 Kingborough Lions
Olympia Warriors 09:30 Clarence Zebras
September 26, 2020
South Hobart 05:00 Olympia Warriors
Devonport City 05:15 Kingborough Lions
Clarence Zebras 05:30 Riverside
Launceston City 07:30 Glenorchy Knights
October 3, 2020
Riverside 05:15 Launceston City
Olympia Warriors 05:15 Devonport City
Glenorchy Knights 07:30 South Hobart
Kingborough Lions 09:30 Clarence Zebras

Australia Victoria

# Team MP W D L F A G P
1 Hume City 5 5 0 0 11 3 +8 15
2 Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11 6 +5 10
3 Dandenong Thunder 5 3 1 1 9 7 +2 10
4 Heidelberg United 5 3 0 2 10 6 +4 9
5 Port Melbourne 5 2 3 0 8 4 +4 9
6 St. Albans Saints 5 2 3 0 7 3 +4 9
7 Avondale 5 4 0 1 14 4 +10 9
8 South Melbourne 5 1 3 1 7 7 +0 6
9 Green Gully 5 2 0 3 7 9 -2 6
10 Bentleigh Greens 5 1 2 2 4 3 +1 5
11 Melbourne Knights 5 0 2 3 7 16 -9 2
12 Dandenong City 5 0 1 4 4 10 -6 1
13 Eastern Lions 5 0 1 4 2 12 -10 1
14 Altona Magic 5 0 1 4 2 13 -11 1

Fixtures

March 20, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Avondale
March 28, 2020
Heidelberg United 08:00 Bentleigh Greens
April 3, 2020
Bentleigh Greens 10:15 Oakleigh Cannons
April 18, 2020
Altona Magic 06:00 Bentleigh Greens
April 24, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Green Gully
May 1, 2020
Dandenong City 11:30 Bentleigh Greens
May 8, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Melbourne Knights
May 16, 2020
South Melbourne 09:00 Bentleigh Greens
July 24, 2020
Melbourne Knights 10:30 Heidelberg United
Port Melbourne 10:45 St. Albans Saints
Dandenong City 11:30 Oakleigh Cannons
July 25, 2020
Green Gully 06:00 Altona Magic
Dandenong Thunder 10:00 South Melbourne
July 26, 2020
Eastern Lions 06:00 Hume City
July 31, 2020
Melbourne Knights 10:30 Oakleigh Cannons
Green Gully 11:00 South Melbourne
August 1, 2020
Avondale 06:00 Eastern Lions
St. Albans Saints 08:00 Dandenong Thunder
Altona Magic 09:00 Dandenong City
Hume City 10:30 Port Melbourne

Australia Western Australia

# Team MP W D L F A G P
1 Floreat Athena 8 6 1 1 17 8 +9 19
2 Gwelup Croatia 9 5 2 2 20 11 +9 17
3 Sorrento 9 5 2 2 26 20 +6 17
4 Cockburn City 9 4 2 3 12 9 +3 14
5 ECU Joondalup 9 4 1 4 20 14 +6 13
6 Bayswater City 9 3 3 3 13 14 -1 12
7 Armadale 9 4 0 5 19 21 -2 12
8 Perth 9 3 2 4 15 15 +0 11
9 Inglewood United 8 3 2 3 13 13 +0 11
10 Perth Glory II 9 3 1 5 13 18 -5 10
11 Balcatta 9 1 5 3 14 17 -3 8
12 Rockingham City 9 1 1 7 8 30 -22 4

Fixtures

March 14, 2020
Armadale 09:00 Bayswater City
Perth 09:00 Floreat Athena
Balcatta 09:00 ECU Joondalup
Sorrento 09:00 Cockburn City
Inglewood United 09:00 Rockingham City
Perth Glory II 09:00 Gwelup Croatia
August 22, 2020
Inglewood United 08:00 Floreat Athena
August 29, 2020
Rockingham City 08:00 Cockburn City
ECU Joondalup 08:00 Perth
Balcatta 08:00 Inglewood United
Floreat Athena 08:00 Sorrento
Gwelup Croatia 08:00 Bayswater City
Armadale 08:00 Perth Glory II
September 5, 2020
Perth Glory II 08:00 Inglewood United
Gwelup Croatia 08:00 Rockingham City
Perth 08:00 Sorrento
ECU Joondalup 08:00 Balcatta
Bayswater City 08:00 Floreat Athena
Cockburn City 08:00 Armadale

Australia National Youth League

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Share:

Related Post

Azerbaijan

Azerbaijan – Premyer er Azerbaijan – Birinci Dasta

Leave a Reply