Brazil Serie A

Brazil Serie A

# Team MP W D L F A G P
1 Internacional 5 4 0 1 8 2 +6 12
2 Vasco da Gama 4 3 1 0 7 1 +6 10
3 São Paulo 5 3 1 1 5 3 +2 10
4 Atlético Mineiro 5 3 0 2 7 5 +2 9
5 Palmeiras 4 2 2 0 5 3 +2 8
6 Santos 5 2 1 2 6 6 +0 7
7 Fluminense 5 2 1 2 5 5 +0 7
8 Bahia 4 2 1 1 4 4 +0 7
9 Grêmio 5 1 4 0 3 2 +1 7
10 Athletico Para… 6 2 0 4 5 7 -2 6
11 Botafogo 4 1 3 0 4 3 +1 6
12 Corinthians 4 1 2 1 6 5 +1 5
13 RB Bragantino 5 1 2 2 6 7 -1 5
14 Fortaleza 5 1 2 2 4 5 -1 5
15 Flamengo 5 1 2 2 3 6 -3 5
16 Goiás 4 1 1 2 5 6 -1 4
17 Atlético GO 4 1 1 2 4 6 -2 4
18 Sport Recife 5 1 1 3 4 7 -3 4
19 Ceará 5 1 1 3 5 9 -4 4
20 Coritiba 5 1 0 4 3 7 -4 3

Fixtures

August 9, 2020
Goiás 20:00 São Paulo
Palmeiras 23:45 Vasco da Gama
August 29, 2020
Atlético Mineiro 01:00 Athletico Para…
Botafogo 21:00 Internacional
Fluminense 23:00 Vasco da Gama
Bahia 23:00 Palmeiras
August 30, 2020
Fortaleza 01:00 RB Bragantino
São Paulo 15:00 Corinthians
Santos 20:00 Flamengo
Coritiba 20:00 Sport Recife
Atlético GO 22:00 Ceará
August 31, 2020
Grêmio 01:00 Goiás
September 2, 2020
Ceará 23:00 Fortaleza
Fluminense 23:15 Atlético GO
Goiás 23:15 Corinthians
September 3, 2020
Botafogo 00:30 Coritiba
Bahia 00:30 Flamengo
Athletico Para… 00:30 RB Bragantino
Palmeiras 01:30 Internacional
Santos 01:30 Vasco da Gama

Results

August 27, 2020
Corinthians 1 - 1 Fortaleza
August 26, 2020
São Paulo 1 - 0 Athletico Para…
August 24, 2020
Ceará 2 - 0 Bahia
August 23, 2020
Sport Recife 0 - 1 São Paulo
RB Bragantino 1 - 2 Coritiba
Palmeiras 2 - 1 Santos
Vasco da Gama 0 - 0 Grêmio
Flamengo 1 - 1 Botafogo
Goiás 2 - 0 Atlético GO
August 22, 2020
Internacional 1 - 0 Atlético Mineiro
Athletico Para… 0 - 1 Fluminense
August 21, 2020
Ceará 0 - 3 Vasco da Gama
São Paulo 1 - 1 Bahia
August 20, 2020
Sport Recife 0 - 1 Santos

Brazil Serie B

# Team MP W D L F A G P
1 Cuiabá 5 4 1 0 6 1 +5 13
2 Paraná 5 3 2 0 8 4 +4 11
3 Chapecoense 5 3 1 1 5 2 +3 10
4 Operário PR 5 2 3 0 7 2 +5 9
5 Ponte Preta 5 2 2 1 9 7 +2 8
6 CRB 5 2 2 1 6 5 +1 8
7 América Mineiro 5 2 2 1 4 3 +1 8
8 Juventude 5 2 2 1 7 7 +0 8
9 Vitória 5 1 4 0 6 5 +1 7
10 Náutico 6 1 4 1 7 8 -1 7
11 Avaí 5 2 0 3 5 5 +0 6
12 Botafogo SP 5 2 0 3 4 4 +0 6
13 Figueirense 4 1 1 2 2 4 -2 4
14 Cruzeiro 5 3 1 1 7 5 +2 4
15 CSA 3 1 0 2 2 5 -3 3
16 Guarani 6 1 0 5 5 10 -5 3
17 Brasil de Pelotas 4 0 3 1 2 3 -1 3
18 AD Confiança 4 0 2 2 3 6 -3 2
19 Oeste 6 0 2 4 3 9 -6 2
20 Sampaio Corrêa 3 0 0 3 0 3 -3 0

Fixtures

August 12, 2020
Chapecoense 20:30 CSA
August 19, 2020
Sampaio Corrêa 20:30 Figueirense
August 23, 2020
Brasil de Pelotas 15:00 Sampaio Corrêa
August 29, 2020
Juventude 15:00 Botafogo SP
Vitória 20:30 Paraná
Cruzeiro 23:00 América Mineiro
Figueirense 23:00 AD Confiança
August 30, 2020
Sampaio Corrêa 01:00 Ponte Preta
CSA 23:00 CRB
Operário PR 23:00 Brasil de Pelotas
September 1, 2020
Guarani 00:00 Oeste
Botafogo SP 21:00 Cuiabá
Paraná 23:15 Ponte Preta
September 2, 2020
Chapecoense 00:30 Juventude
Náutico 01:30 Figueirense
AD Confiança 01:30 Vitória
América Mineiro 20:30 CSA
Avaí 20:30 Operário PR
CRB 23:00 Sampaio Corrêa
September 3, 2020
Brasil de Pelotas 01:30 Cruzeiro

Results

August 29, 2020
Guarani 1 - 2 Náutico
Cuiabá 2 - 1 Chapecoense
August 28, 2020
Oeste 0 - 2 Avaí
August 25, 2020
Chapecoense 2 - 0 Guarani
August 23, 2020
AD Confiança 1 - 1 Cruzeiro
Paraná 0 - 0 Operário PR
August 22, 2020
CRB 2 - 2 Vitória
Náutico 3 - 3 Juventude
Botafogo SP 0 - 1 Figueirense
Avaí 0 - 2 Cuiabá
Ponte Preta 2 - 1 CSA
August 21, 2020
América Mineiro 2 - 1 Oeste
Cruzeiro 0 - 1 Chapecoense
August 20, 2020
Vitória 0 - 0 Náutico
August 19, 2020
Cuiabá 1 - 0 AD Confiança
Guarani 1 - 2 Paraná
CRB 1 - 0 Brasil de Pelotas
Oeste 1 - 3 Ponte Preta
August 18, 2020
Operário PR 3 - 0 CSA
Avaí 0 - 1 Botafogo SP

Brazil Serie C

# Team MP W D L F A G P
1 Santa Cruz 3 2 1 0 5 3 +2 7
2 Remo 3 2 1 0 4 2 +2 7
3 Ferroviário 3 2 0 1 7 2 +5 6
4 Jacuipense 3 1 1 1 3 3 +0 4
5 Paysandu 3 1 1 1 1 2 -1 4
6 Vila Nova 3 1 1 1 3 5 -2 4
7 Manaus 3 0 2 1 1 2 -1 2
8 Botafogo PB 4 0 2 2 2 5 -3 2
9 Imperatriz 1 0 1 0 0 0 +0 1
10 Treze 2 0 0 2 2 4 -2 0

Fixtures

August 9, 2020
Treze 20:00 Imperatriz
August 15, 2020
Imperatriz 21:00 Jacuipense
August 29, 2020
Santa Cruz 21:00 Imperatriz
Manaus 23:00 Paysandu
August 30, 2020
Brusque 20:00 Ituano
Londrina 20:00 Boa
EC São José 20:00 Volta Redonda
Remo 22:00 Vila Nova
August 31, 2020
Treze 00:00 Ferroviário
September 2, 2020
São Bento 20:00 Ypiranga Erechim
September 5, 2020
Londrina 20:00 São Bento
Ituano 20:00 EC São José
Imperatriz 21:00 Botafogo PB
Vila Nova 23:00 Santa Cruz
September 6, 2020
Ypiranga Erechim 19:30 Tombense
Boa 20:00 Brusque
Criciúma 20:00 Volta Redonda
Ferroviário 22:00 Manaus
September 10, 2020
Paysandu 00:00 Jacuipense

Results

August 29, 2020
Jacuipense 1 - 1 Botafogo PB
August 25, 2020
Criciúma 3 - 1 São Bento
Imperatriz 0 - 0 Remo
August 23, 2020
Botafogo PB 1 - 2 Santa Cruz
Ituano 1 - 1 Londrina
Boa 1 - 1 Ypiranga Erechim
August 22, 2020
Paysandu 1 - 0 Treze
Ferroviário 4 - 0 Vila Nova
Volta Redonda 2 - 0 Tombense
Jacuipense 1 - 0 Manaus
August 21, 2020
EC São José 1 - 0 Brusque
August 19, 2020
Santa Cruz 3 - 2 Treze
August 18, 2020
Botafogo PB 0 - 0 Manaus
August 17, 2020
Volta Redonda 3 - 1 Ituano
August 16, 2020
Remo 2 - 1 Ferroviário
Ypiranga Erechim 2 - 1 Londrina
August 15, 2020
Criciúma 3 - 1 Boa
Vila Nova 2 - 0 Paysandu
Tombense 4 - 0 EC São José
August 14, 2020
São Bento 0 - 1 Brusque

Brazil Serie D

# Team MP W D L F A G P
1 Atlético Acreano 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Bragantino PA 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Fast Clube 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Galvez 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Independente PA 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Rio Branco 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Vilhenense 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

September 6, 2020
Real Noroeste 19:00 Aquidauanense
Tocantinópolis 20:00 Brasiliense
Ji-Paraná 20:00 Nacional AM
Baré 20:00 Ypiranga AP
September 13, 2020
Brasiliense 19:00 Tocantinópolis
Aquidauanense 20:00 Real Noroeste
Nacional AM 20:00 Ji-Paraná
Ypiranga AP 21:00 Baré

Results

Brazil Copa do Nordeste

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Paulista A1

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Paulista A2

# Team MP W D L F A G P
1 São Bernardo 14 7 4 3 18 12 +6 25
2 São Caetano 14 7 3 4 25 17 +8 24
3 Portuguesa 14 7 3 4 13 8 +5 24
4 São Bento 14 7 3 4 21 18 +3 24
5 Taubaté 14 7 3 4 15 15 +0 24
6 Monte Azul 14 6 4 4 25 16 +9 22
7 Juventus 14 6 3 5 19 17 +2 21
8 Portuguesa San… 14 6 2 6 18 16 +2 20
9 XV de Piracicaba 14 5 5 4 15 14 +1 20
10 Atibaia 14 4 5 5 17 21 -4 17
11 Sertãozinho 14 3 8 3 16 17 -1 17
12 Rio Claro 14 4 4 6 14 15 -1 16
13 Osasco Audax 14 3 6 5 14 20 -6 15
14 RB Brasil 14 3 4 7 15 23 -8 13
15 Penapolense 14 3 3 8 14 19 -5 12
16 Votuporanguense 14 2 4 8 12 23 -11 10

Fixtures

August 30, 2020
Portuguesa San… 15:00 Votuporanguense
São Caetano 15:00 Osasco Audax
Juventus 15:00 Atibaia
São Bento 15:00 Monte Azul
Taubaté 15:00 São Bernardo
XV de Piracicaba 15:00 Penapolense
RB Brasil 15:00 Portuguesa
Rio Claro 15:00 Sertãozinho

Results

August 27, 2020
Osasco Audax 0 - 2 São Bento
August 26, 2020
São Bernardo 3 - 2 XV de Piracicaba
Sertãozinho 2 - 0 Taubaté
Atibaia 3 - 1 Rio Claro
Votuporanguense 0 - 3 São Caetano
Portuguesa 2 - 0 Juventus
Monte Azul 1 - 0 Portuguesa San…
August 25, 2020
Penapolense 1 - 2 RB Brasil
August 20, 2020
São Caetano 4 - 3 São Bernardo
August 19, 2020
XV de Piracicaba 2 - 2 Votuporanguense
São Bento 2 - 1 Atibaia
Juventus 3 - 2 Portuguesa San…
Monte Azul 1 - 3 Penapolense
Rio Claro 3 - 1 Osasco Audax
Taubaté 2 - 1 RB Brasil
Sertãozinho 0 - 1 Portuguesa
March 15, 2020
Portuguesa 1 - 0 Rio Claro
Votuporanguense 3 - 0 Sertãozinho
Penapolense 1 - 2 São Bento
Portuguesa San… 1 - 3 São Caetano

Brazil Paulista A3

# Team MP W D L F A G P
1 Noroeste 11 8 2 1 19 5 +14 26
2 EC São Bernardo 11 6 2 3 15 8 +7 20
3 Velo Clube 11 5 3 3 15 10 +5 18
4 Capivariano 11 5 3 3 14 9 +5 18
5 Comercial 11 5 3 3 15 11 +4 18
6 Batatais 11 5 3 3 10 11 -1 18
7 Linense 11 4 3 4 13 16 -3 15
8 Desportivo Brasil 11 4 2 5 15 13 +2 14
9 Rio Preto 11 4 1 6 12 15 -3 13
10 Nacional SP 11 3 4 4 12 13 -1 13
11 Olímpia 11 3 4 4 13 15 -2 13
12 Barretos 11 3 4 4 14 17 -3 13
13 Grêmio Osasco 11 3 3 5 11 14 -3 12
14 Primavera SP 11 3 3 5 9 14 -5 12
15 Marília 11 2 5 4 7 10 -3 11
16 Paulista 11 2 1 8 6 19 -13 7

Fixtures

March 21, 2020
Barretos 01:00 Linense
Primavera SP 20:00 Velo Clube
EC São Bernardo 20:00 Desportivo Brasil
Nacional SP 20:00 Batatais
Paulista 21:00 Olímpia
Rio Preto 21:00 Capivariano
March 22, 2020
Marília 00:30 Grêmio Osasco
Noroeste 21:00 Comercial
March 25, 2020
Capivariano 20:00 Marília
Desportivo Brasil 20:00 Paulista
Nacional SP 20:00 EC São Bernardo
March 26, 2020
Velo Clube 01:00 Grêmio Osasco
Barretos 01:00 Noroeste
Batatais 01:00 Rio Preto
Linense 01:00 Olímpia
Comercial 01:00 Primavera SP

Results

March 15, 2020
Olímpia 1 - 3 Noroeste
March 14, 2020
Comercial 3 - 0 Marília
Velo Clube 1 - 2 EC São Bernardo
Desportivo Brasil 2 - 2 Barretos
Capivariano 2 - 0 Nacional SP
Batatais 2 - 0 Paulista
Linense 1 - 1 Primavera SP
Grêmio Osasco 2 - 0 Rio Preto
March 8, 2020
Noroeste 1 - 1 Capivariano
Olímpia 3 - 1 Grêmio Osasco
Linense 0 - 3 Velo Clube
March 7, 2020
Rio Preto 1 - 0 Desportivo Brasil
Paulista 1 - 0 Primavera SP
Barretos 2 - 2 Comercial
Nacional SP 2 - 1 Marília
EC São Bernardo 1 - 1 Batatais

Brazil Paulista Serie B

# Team MP W D L F A G P
1 AEA 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Andradina 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Bandeirante SP 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Grêmio Prudente 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Osvaldo Cruz 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Tanabi 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Tupã 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

April 18, 2020
Tanabi 19:00 Bandeirante SP
Osvaldo Cruz 19:00 Grêmio Prudente
Mauá 19:00 Jabaquara
USAC 19:00 União Mogi
Atlético Mogi 19:00 Joseense
Manthiqueira 19:00 Barcelona EC
Itapirense 19:00 Jaguariúna
Amparo 19:00 Brasilis
April 19, 2020
Grêmio Sãocarlense 14:00 América SP
Osasco 14:00 Elosport
Francana 14:00 Inter de Bebedouro
Assisense 14:00 XV de Jaú
Independente SP 14:00 VOCEM
Andradina 14:00 AEA
Itararé 14:00 Mauaense
Mogi Mirim 14:00 Guarulhos
Matonense 14:00 Taquaritinga
Santacruzense 15:00 União Barbarense

Results

Brazil Carioca 1

# Team MP W D L F A G P
1 Portuguesa RJ 5 3 2 0 10 5 +5 11
2 Macaé 5 2 1 2 6 6 +0 7
3 Americano 5 2 1 2 3 4 -1 7
4 Nova Iguaçu 5 2 0 3 9 7 +2 6
5 América RJ 5 1 3 1 4 6 -2 6
6 Friburguense 5 1 1 3 1 5 -4 4

Fixtures

Results

July 16, 2020
Flamengo 1 - 0 Fluminense
July 12, 2020
Fluminense 1 - 2 Flamengo
July 9, 2020
Fluminense 1 - 1 Flamengo
July 5, 2020
Fluminense 0 - 0 Botafogo
Flamengo 2 - 0 Volta Redonda
July 4, 2020
América RJ 1 - 1 Nova Iguaçu
July 3, 2020
Volta Redonda 2 - 1 Resende
Vasco da Gama 1 - 0 Madureira
July 2, 2020
Macaé 0 - 0 Fluminense
Portuguesa RJ 0 - 0 Botafogo
Flamengo 2 - 0 Boavista
July 1, 2020
Bangu 1 - 0 Cabofriense
June 28, 2020
Fluminense 0 - 3 Volta Redonda
Vasco da Gama 3 - 1 Macaé
Madureira 0 - 2 Resende
Botafogo 6 - 2 Cabofriense
June 27, 2020
Americano 0 - 2 América RJ
June 19, 2020
Portuguesa RJ 0 - 0 Boavista
Bangu 0 - 3 Flamengo
March 16, 2020
Madureira 2 - 1 Volta Redonda

Brazil Carioca 2

# Team MP W D L F A G P
1 Audax Rio 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 CFRJ / Maricá 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Duque de Caxias 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Gonçalense 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Nova Cidade 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Olaria 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Rio São Paulo 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Serra Macaense 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Serrano RJ 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

September 19, 2020
Duque de Caxias 19:00 Rio São Paulo
Sampaio Corrêa RJ 19:00 Artsul
Bonsucesso 19:00 Nova Iguaçu
Olaria 19:00 CFRJ / Maricá
Campos AA 19:00 Angra dos Reis
Goytacaz 19:00 São Gonçalo EC RJ
Serra Macaense 19:00 Serrano RJ
Audax Rio 19:00 Gonçalense
September 23, 2020
CFRJ / Maricá 19:00 Duque de Caxias
São Gonçalo EC RJ 19:00 Bonsucesso
Nova Iguaçu 19:00 Campos AA
Nova Cidade 19:00 Serra Macaense
Serrano RJ 19:00 Audax Rio
Gonçalense 19:00 Olaria
Artsul 19:00 Goytacaz
Angra dos Reis 19:00 Sampaio Corrêa RJ

Results

Brazil Gaucho 1

# Team MP W D L F A G P
1 Internacional 5 4 1 0 10 4 +6 13
2 Ypiranga Erechim 5 3 2 0 4 1 +3 11
3 Juventude 5 1 2 2 4 5 -1 5
4 São Luiz 5 1 1 3 8 10 -2 4
5 Pelotas 5 1 1 3 7 10 -3 4
6 Novo Hamburgo 5 0 3 2 0 3 -3 3

Fixtures

August 30, 2020
Grêmio 20:00 Caxias

Results

August 27, 2020
Caxias 0 - 2 Grêmio
August 6, 2020
Grêmio 2 - 0 Internacional
August 2, 2020
Grêmio 4 - 3 Novo Hamburgo
Internacional 4 - 0 Esportivo
August 1, 2020
Pelotas 2 - 1 Brasil de Pelotas
July 29, 2020
Novo Hamburgo 0 - 0 Grêmio
Pelotas 0 - 1 EC São José
São Luiz 0 - 1 Brasil de Pelotas
Internacional 2 - 0 Aimoré
Ypiranga Erechim 0 - 0 Caxias
Juventude 2 - 3 Esportivo
July 26, 2020
Aimoré 0 - 0 São Luiz
Caxias 2 - 0 Pelotas
Brasil de Pelotas 0 - 1 Juventude
EC São José 0 - 1 Novo Hamburgo
Grêmio 1 - 1 Ypiranga Erechim
July 25, 2020
Esportivo 1 - 1 Internacional
July 23, 2020
São Luiz 1 - 0 EC São José

Brazil Gaucho 2

# Team MP W D L F A G P
1 Glória 3 2 1 0 4 1 +3 7
2 Veranópolis 3 1 2 0 1 0 +1 5
3 União RS 3 1 1 1 4 2 +2 4
4 Igrejinha 3 1 1 1 2 1 +1 4
5 Tupi RS 3 1 1 1 3 4 -1 4
6 Passo Fundo 3 0 3 0 2 2 +0 3
7 Brasil Farroupilha 3 0 2 1 0 2 -2 2
8 Cruzeiro RS 3 0 1 2 2 6 -4 1

Fixtures

March 15, 2020
Brasil Farroupilha 20:30 Cruzeiro RS
Tupi RS 20:30 União RS
Glória 20:30 Passo Fundo
Guarany de Bagé 21:00 Avenida
Inter Santa Maria 21:00 Lajeadense
Igrejinha 21:00 Veranópolis
São Gabriel 23:00 São Paulo RS
Guarani RS 23:30 Bagé
March 18, 2020
Cruzeiro RS 20:00 Igrejinha
Avenida 20:00 Guarani RS
Lajeadense 20:00 Guarany de Bagé
Bagé 20:00 São Gabriel
São Paulo RS 20:00 Inter Santa Maria
Passo Fundo 20:00 Tupi RS
União RS 21:00 Brasil Farroupilha
March 20, 2020
Veranópolis 01:00 Glória

Results

March 12, 2020
Lajeadense 2 - 1 São Gabriel
Glória 1 - 0 Igrejinha
Guarany de Bagé 2 - 2 Inter Santa Maria
São Paulo RS 3 - 1 Guarani RS
Veranópolis 0 - 0 Brasil Farroupilha
Passo Fundo 1 - 1 União RS
Avenida 0 - 0 Bagé
March 11, 2020
Cruzeiro RS 1 - 2 Tupi RS
March 9, 2020
São Gabriel 2 - 1 Guarany de Bagé
March 8, 2020
Passo Fundo 0 - 0 Igrejinha
União RS 3 - 0 Cruzeiro RS
Bagé 1 - 3 São Paulo RS
Brasil Farroupilha 0 - 0 Glória
Tupi RS 0 - 0 Veranópolis
March 7, 2020
Guarani RS 2 - 1 Lajeadense
Avenida 1 - 1 Inter Santa Maria
March 2, 2020
São Paulo RS 1 - 1 Avenida

Brazil Mineiro 1

# Team MP W D L F A G P
1 Tombense 11 8 2 1 18 6 +12 26
2 América Mineiro 11 7 4 0 19 7 +12 25
3 Atlético Mineiro 11 6 4 1 20 7 +13 22
4 Caldense 11 6 2 3 18 9 +9 20
5 Cruzeiro 11 6 2 3 16 10 +6 20
6 Uberlândia 11 4 2 5 11 13 -2 14
7 Boa 11 3 5 3 10 10 +0 14
8 CA Patrocinense 11 3 3 5 10 12 -2 12
9 URT 11 3 2 6 5 18 -13 11
10 Coimbra 11 2 4 5 6 11 -5 10
11 Villa Nova 11 1 1 9 11 21 -10 4
12 Tupynambás 11 0 3 8 6 26 -20 3

Fixtures

August 5, 2020
Cruzeiro 23:00 Uberlândia
August 30, 2020
Tombense 20:00 Atlético Mineiro

Results

August 27, 2020
Atlético Mineiro 2 - 1 Tombense
August 6, 2020
América Mineiro 0 - 3 Atlético Mineiro
August 5, 2020
Tombense 2 - 0 Caldense
August 2, 2020
Uberlândia 2 - 2 Boa
Atlético Mineiro 2 - 1 América Mineiro
Caldense 0 - 1 Tombense
August 1, 2020
Cruzeiro 3 - 0 CA Patrocinense
July 30, 2020
Boa 1 - 0 Tupynambás
Tombense 1 - 0 Uberlândia
Caldense 0 - 1 Cruzeiro
URT 0 - 3 América Mineiro
Atlético Mineiro 4 - 0 CA Patrocinense
Villa Nova 1 - 2 Coimbra
July 27, 2020
Coimbra 1 - 2 Tombense
July 26, 2020
América Mineiro 1 - 1 Atlético Mineiro
Tupynambás 0 - 4 Caldense
Cruzeiro 3 - 0 URT
Uberlândia 2 - 1 Villa Nova
CA Patrocinense 0 - 1 Boa

Brazil Mineiro 2

# Team MP W D L F A G P
1 Pouso Alegre 6 5 1 0 9 4 +5 16
2 Nacional AC MG 6 3 2 1 7 4 +3 11
3 Athletic Bilbao 6 3 1 2 9 5 +4 10
4 Guarani MG 6 3 1 2 5 7 -2 10
5 Democrata SL 6 2 3 1 10 6 +4 9
6 Ipatinga 6 2 2 2 7 5 +2 8
7 Democrata GV 6 2 2 2 3 3 +0 8
8 Betim 6 2 1 3 7 8 -1 7
9 Tupi 6 1 3 2 6 8 -2 6
10 Serranense 6 1 2 3 2 7 -5 5
11 CAP Uberlândia 6 1 1 4 4 6 -2 4
12 Mamoré 6 0 3 3 0 6 -6 3

Fixtures

March 21, 2020
Betim 20:00 Nacional AC MG
Pouso Alegre 20:00 Mamoré
CAP Uberlândia 21:00 Athletic Bilbao
Ipatinga 21:00 Democrata SL
Serranense 21:00 Guarani MG
March 22, 2020
Tupi 15:00 Democrata GV
March 28, 2020
Athletic Bilbao 20:00 Betim
Mamoré 20:30 Serranense
Democrata SL 21:00 Pouso Alegre
CAP Uberlândia 21:00 Guarani MG
Nacional AC MG 21:00 Democrata GV
Tupi 21:00 Ipatinga
April 4, 2020
Guarani MG 19:00 Athletic Bilbao
Betim 19:00 Tupi
Nacional AC MG 20:00 Mamoré
Ipatinga 20:00 Pouso Alegre
Serranense 20:00 CAP Uberlândia
April 7, 2020
Democrata GV 00:30 Democrata SL

Results

March 17, 2020
Democrata GV 1 - 2 Betim
March 14, 2020
Nacional AC MG 2 - 0 Tupi
Mamoré 0 - 0 Ipatinga
Guarani MG 0 - 4 Democrata SL
Athletic Bilbao 2 - 0 Serranense
Pouso Alegre 1 - 0 CAP Uberlândia
March 8, 2020
Tupi 2 - 1 Athletic Bilbao
March 7, 2020
Ipatinga 4 - 1 Betim
CAP Uberlândia 2 - 0 Mamoré
Democrata SL 1 - 1 Nacional AC MG
Serranense 0 - 1 Pouso Alegre
Guarani MG 0 - 0 Democrata GV
February 29, 2020
Tupi 1 - 1 Democrata SL
Ipatinga 0 - 1 Democrata GV
CAP Uberlândia 0 - 1 Nacional AC MG
Mamoré 0 - 1 Guarani MG
Pouso Alegre 2 - 1 Athletic Bilbao
Betim 3 - 0 Serranense
February 25, 2020
Democrata GV 1 - 0 CAP Uberlândia

Brazil Baiano 1

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Baiano 2

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Paranaense 1

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Paranaense 2

# Team MP W D L F A G P
1 Andraus Brasil 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Apucarana 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Araucária 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Azuriz 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Batel 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Independiente FSJ 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Maringá 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Nacional PR 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Prudentópolis 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Rolândia 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

April 5, 2020
Apucarana 19:30 Andraus Brasil
Maringá 19:30 Araucária
Prudentópolis 19:30 Azuriz
Batel 19:30 Rolândia
Nacional PR 19:30 Independiente FSJ
April 12, 2020
Araucária 19:30 Rolândia
Azuriz 19:30 Nacional PR
Maringá 19:30 Andraus Brasil
Prudentópolis 19:30 Batel
Independiente FSJ 19:30 Apucarana
April 15, 2020
Apucarana 19:30 Batel
Nacional PR 19:30 Maringá
Andraus Brasil 19:30 Azuriz
April 16, 2020
Rolândia 19:30 Independiente FSJ
Araucária 19:30 Prudentópolis
April 19, 2020
Nacional PR 19:30 Apucarana
Independiente FSJ 19:30 Prudentópolis
Batel 19:30 Azuriz
Maringá 19:30 Rolândia
Andraus Brasil 19:30 Araucária

Results

Brazil Pernambucano 1

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Pernambucano 2

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Catarinense 1

# Team MP W D L F A G P
1 Avaí 9 5 2 2 12 6 +6 17
2 Brusque 9 5 2 2 13 9 +4 17
3 Figueirense 9 4 3 2 8 5 +3 15
4 Marcílio Dias 9 4 3 2 9 9 +0 15
5 Criciúma 9 3 4 2 9 9 +0 13
6 Juventus SC 9 3 2 4 10 10 +0 11
7 Joinville 9 3 1 5 13 17 -4 10
8 Chapecoense 9 2 4 3 8 6 +2 10
9 Concórdia 9 1 4 4 10 12 -2 7
10 Atlético Tubarão 9 1 3 5 5 14 -9 6

Fixtures

September 10, 2020
Chapecoense 01:30 Brusque
September 13, 2020
Brusque 20:00 Chapecoense

Results

Brazil Catarinense 2

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Goiano 1

# Team MP W D L F A G P
1 Atlético GO 10 7 2 1 23 3 +20 23
2 Goianésia 10 4 3 3 8 8 +0 15
3 Vila Nova 10 3 3 4 6 6 +0 12
4 Aparecidense 10 3 2 5 14 15 -1 11
5 Iporá 10 2 4 4 7 9 -2 10
6 Anapolina 10 1 3 6 12 21 -9 6

Fixtures

January 13, 2021
Goiânia 02:00 Anapolina
Grêmio Anápolis 02:00 Goianésia
Jaraguá EC 02:00 Iporá
Anápolis 02:00 Aparecidense
CRAC 02:00 Vila Nova
Goiás 02:00 Atlético GO
January 27, 2021
Iporá 02:00 Anápolis
Anapolina 02:00 Grêmio Anápolis
Aparecidense 02:00 Jaraguá EC
CRAC 02:00 Atlético GO
Goianésia 02:00 Goiás
Vila Nova 02:00 Goiânia

Results

March 15, 2020
Goianésia 0 - 0 CRAC
Anapolina 4 - 4 Jaraguá EC
Aparecidense 1 - 2 Goiás
Iporá 1 - 2 Goiânia
March 14, 2020
Vila Nova 2 - 0 Anápolis
Atlético GO 2 - 1 Grêmio Anápolis
March 8, 2020
Goiânia 0 - 1 Atlético GO
Anápolis 2 - 1 Goianésia
CRAC 2 - 1 Anapolina
March 7, 2020
Jaraguá EC 1 - 0 Vila Nova
Grêmio Anápolis 1 - 1 Aparecidense
Goiás 1 - 0 Iporá
March 1, 2020
Anapolina 0 - 0 Anápolis
Goianésia 1 - 2 Goiânia
Vila Nova 0 - 0 Goiás
Iporá 1 - 0 Grêmio Anápolis
CRAC 0 - 3 Aparecidense
February 29, 2020
Atlético GO 5 - 0 Jaraguá EC
February 26, 2020
CRAC 2 - 1 Iporá

Brazil Goiano 2

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Cearense 1

# Team MP W D L F A G P
1 Guarany de Sobral 7 4 3 0 9 3 +6 15
2 Barbalha 7 4 2 1 11 3 +8 14
3 Ferroviário 7 3 3 1 6 4 +2 12
4 Atlético Cearense 7 2 2 3 8 9 -1 8
5 Caucaia 7 1 5 1 9 8 +1 8
6 Pacajus 7 1 4 2 4 6 -2 7
7 Floresta 7 1 3 3 9 14 -5 6
8 Horizonte 7 0 2 5 3 12 -9 2

Fixtures

Results

July 19, 2020
Ceará 1 - 0 Ferroviário
July 18, 2020
Fortaleza 1 - 0 Guarany de Sobral
July 16, 2020
Atlético Cearense 2 - 2 Pacajus
Barbalha 0 - 2 Guarany de Sobral
Ceará 1 - 2 Fortaleza
July 15, 2020
Ferroviário 0 - 0 Caucaia
July 13, 2020
Guarany de Sobral 0 - 5 Fortaleza
Caucaia 0 - 3 Atlético Cearense
Barbalha 0 - 5 Ceará
March 15, 2020
Pacajus 0 - 1 Ferroviário
March 12, 2020
Fortaleza 3 - 0 Pacajus
March 8, 2020
Atlético Cearense 0 - 1 Ceará
March 5, 2020
Ferroviário 1 - 0 Fortaleza
March 1, 2020
Fortaleza 4 - 2 Barbalha
February 29, 2020
Ceará 0 - 0 Guarany de Sobral
Pacajus 2 - 3 Caucaia
February 22, 2020
Ceará 1 - 0 Caucaia
Atlético Cearense 3 - 0 Barbalha
February 20, 2020
Guarany de Sobral 2 - 0 Pacajus
February 16, 2020
Caucaia 0 - 1 Guarany de Sobral

Brazil Cearense 2

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Paraense

# Team MP W D L F A G P
1 Remo 10 7 2 1 16 8 +8 23
2 Castanhal 10 6 2 2 21 15 +6 20
3 Bragantino PA 10 5 1 4 10 10 +0 16
4 Paragominas 10 5 1 4 17 16 +1 16
5 Itupiranga 10 3 2 5 10 16 -6 11

Fixtures

September 3, 2020
Paysandu 00:00 Remo
September 6, 2020
Remo 21:00 Paysandu

Results

August 21, 2020
Remo 2 - 0 Castanhal
August 20, 2020
Paysandu 2 - 0 Paragominas
August 14, 2020
Castanhal 0 - 1 Remo
August 13, 2020
Paragominas 3 - 2 Paysandu
August 6, 2020
Tapajós 1 - 3 Remo
August 5, 2020
Águia de Marabá 0 - 2 Bragantino PA
Carajás 1 - 3 Paragominas
Itupiranga 1 - 4 Paysandu
August 4, 2020
Castanhal 2 - 1 Independente PA
August 2, 2020
Remo 4 - 2 Águia de Marabá
Bragantino PA 2 - 0 Independente PA
August 1, 2020
Paragominas 0 - 4 Paysandu
Castanhal 2 - 1 Tapajós
Itupiranga 3 - 2 Carajás
March 15, 2020
Tapajós 0 - 0 Itupiranga
Paysandu 1 - 0 Castanhal
Carajás 0 - 1 Bragantino PA
March 14, 2020
Águia de Marabá 1 - 0 Paragominas
Remo 0 - 0 Independente PA

Brazil Brasiliense

# Team MP W D L F A G P
1 Gama 11 10 1 0 41 8 +33 31
2 Brasiliense 11 9 1 1 38 7 +31 28
3 Real FC 11 7 2 2 25 9 +16 23
4 Formosa 11 6 1 4 19 19 +0 19
5 Taguatinga 11 5 3 3 18 15 +3 18
6 Capital Brasilia 11 3 6 2 15 12 +3 15
7 Luziânia 11 4 2 5 22 21 +1 14
8 Sobradinho 11 4 1 6 13 24 -11 13
9 Unaí Itapuã 11 3 2 6 19 22 -3 11
10 Ceilândia 11 2 2 7 8 26 -18 8
11 Ceilandense 11 0 3 8 1 27 -26 3
12 Paranoá 11 0 2 9 8 37 -29 2

Fixtures

August 29, 2020
Gama 20:00 Brasiliense

Results

August 26, 2020
Brasiliense 3 - 1 Gama
August 23, 2020
Gama 3 - 1 Formosa
Brasiliense 1 - 2 Real FC
August 20, 2020
Formosa 1 - 3 Gama
August 19, 2020
Real FC 0 - 1 Brasiliense
August 16, 2020
Formosa 0 - 1 Taguatinga
Real FC 1 - 0 Capital Brasilia
Brasiliense 2 - 1 Luziânia
August 15, 2020
Gama 2 - 1 Sobradinho
August 12, 2020
Luziânia 0 - 0 Brasiliense
Sobradinho 0 - 5 Gama
Capital Brasilia 1 - 1 Real FC
Taguatinga 0 - 1 Formosa
August 8, 2020
Gama 2 - 0 Real FC
March 18, 2020
Brasiliense 8 - 0 Paranoá
Unaí Itapuã 5 - 0 Ceilandense
Luziânia 4 - 0 Ceilândia
Gama 3 - 1 Formosa
Capital Brasilia 4 - 0 Sobradinho
Real FC 3 - 2 Taguatinga

Brazil Paraibano

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Alagoano

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Potiguar

# Team MP W D L F A G P
1 ABC 7 6 1 0 19 7 +12 19
2 América RN 7 6 0 1 25 7 +18 18
3 Força e Luz 7 3 2 2 11 12 -1 11
4 Santa Cruz de … 7 3 1 3 10 9 +1 10
5 Potiguar Mossoró 7 2 2 3 9 9 +0 8
6 Palmeira 7 1 2 4 4 13 -9 5
7 Globo 7 1 1 5 12 17 -5 4
8 ASSU 7 0 3 4 4 20 -16 3

Fixtures

September 1, 2020
ABC 00:30 América RN

Results

August 25, 2020
Palmeira 2 - 2 Potiguar Mossoró
August 22, 2020
Potiguar Mossoró 0 - 2 ABC
August 20, 2020
Força e Luz 3 - 0 ASSU
August 19, 2020
América RN 3 - 1 Palmeira
August 18, 2020
ABC 5 - 0 ASSU
August 16, 2020
Globo 6 - 1 Força e Luz
August 15, 2020
Palmeira 0 - 0 Santa Cruz de …
Potiguar Mossoró 0 - 6 América RN
August 12, 2020
Santa Cruz de … 1 - 5 ABC
August 11, 2020
América RN 2 - 0 Globo
March 16, 2020
Força e Luz 5 - 1 Potiguar Mossoró
March 15, 2020
Globo 0 - 1 Santa Cruz de …
March 13, 2020
ASSU 2 - 3 Globo
March 9, 2020
Santa Cruz de … 1 - 1 ASSU
March 7, 2020
Palmeira 1 - 1 Força e Luz
March 5, 2020
ASSU 1 - 1 América RN
March 4, 2020
Força e Luz 0 - 0 Santa Cruz de …
March 1, 2020
ABC 8 - 0 Palmeira
Globo 3 - 0 Potiguar Mossoró
Santa Cruz de … 0 - 4 América RN

Brazil Sergipano

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Results

Brazil Amazonense

# Team MP W D L F A G P
1 Amazonas 7 5 2 0 14 4 +10 17
2 Manaus 7 4 3 0 10 3 +7 15
3 Fast Clube 7 4 1 2 10 7 +3 13
4 Nacional AM 7 2 4 1 13 11 +2 10
5 São Raimundo AM 7 2 2 3 9 14 -5 8
6 Princesa Solimões 7 2 0 5 7 13 -6 6
7 Peñarol 7 1 3 3 5 7 -2 6
8 Iranduba 7 0 1 6 7 16 -9 1

Fixtures

March 18, 2020
Peñarol 21:30 Amazonas
March 19, 2020
Princesa Solimões 01:00 Manaus
Iranduba 02:00 São Raimundo AM
March 20, 2020
Nacional AM 02:30 Fast Clube
March 21, 2020
Manaus 21:30 Peñarol
March 22, 2020
Amazonas 00:00 Iranduba
Fast Clube 21:30 Princesa Solimões
March 23, 2020
São Raimundo AM 00:00 Nacional AM
April 1, 2020
Manaus 01:30 Amazonas
April 2, 2020
São Raimundo AM 01:00 Princesa Solimões
April 3, 2020
Fast Clube 01:00 Iranduba
Nacional AM 01:30 Peñarol
April 4, 2020
01:00
01:00
April 5, 2020
Amazonas 20:30 São Raimundo AM
Iranduba 20:30 Manaus
Peñarol 20:30 Fast Clube
Princesa Solimões 20:30 Nacional AM
April 11, 2020
01:00

Results

March 15, 2020
Manaus 1 - 1 Nacional AM
São Raimundo AM 1 - 0 Fast Clube
Amazonas 6 - 0 Princesa Solimões
March 14, 2020
Iranduba 0 - 2 Peñarol
March 13, 2020
Fast Clube 0 - 3 Manaus
March 12, 2020
Princesa Solimões 2 - 1 Iranduba
March 11, 2020
Peñarol 1 - 0 São Raimundo AM
Nacional AM 0 - 3 Amazonas
March 8, 2020
São Raimundo AM 0 - 3 Manaus
Peñarol 2 - 0 Princesa Solimões
March 7, 2020
Iranduba 1 - 2 Nacional AM
March 6, 2020
Amazonas 1 - 1 Fast Clube
March 1, 2020
Amazonas 1 - 4 Manaus
February 28, 2020
Amazonas 4 - 2 Nacional AM
February 27, 2020
Manaus 1 - 1 Fast Clube
February 23, 2020
Peñarol 0 - 0 Nacional AM
Princesa Solimões 2 - 0 São Raimundo AM
February 21, 2020
Amazonas 1 - 1 Manaus
February 19, 2020
Iranduba 0 - 2 Fast Clube

Brazil Matogrossense

# Team MP W D L F A G P
1 Cuiabá 9 6 3 0 21 5 +16 21
2 CEOV Operário 9 5 3 1 13 4 +9 18
3 União Rondonópolis 9 4 5 0 13 7 +6 17
4 Sinop 9 4 2 3 18 15 +3 14
5 Nova Mutum EC 9 3 4 2 9 6 +3 13
6 Poconé 9 3 2 4 11 9 +2 11
7 Dom Bosco 9 3 2 4 13 16 -3 11
8 Luverdense 9 2 2 5 11 20 -9 8
9 Mixto 9 2 1 6 9 19 -10 7
10 Araguaia 9 1 0 8 4 21 -17 3

Fixtures

Results

March 15, 2020
Poconé 3 - 0 Araguaia
União Rondonópolis 0 - 0 Nova Mutum EC
Sinop 0 - 1 CEOV Operário
Luverdense 3 - 0 Mixto
Dom Bosco 1 - 5 Cuiabá
March 8, 2020
Nova Mutum EC 1 - 1 Sinop
Araguaia 2 - 0 Dom Bosco
Cuiabá 1 - 1 União Rondonópolis
CEOV Operário 4 - 0 Luverdense
March 7, 2020
Mixto 1 - 0 Poconé
March 2, 2020
União Rondonópolis 1 - 1 CEOV Operário
March 1, 2020
Sinop 5 - 3 Luverdense
Nova Mutum EC 2 - 1 Araguaia
Dom Bosco 3 - 1 Mixto
Poconé 1 - 1 Cuiabá
February 23, 2020
União Rondonópolis 1 - 1 Sinop
February 22, 2020
Araguaia 0 - 1 Luverdense

Brazil Sul-Matogrossense

# Team MP W D L F A G P
1 Águia Negra 9 5 3 1 14 8 +6 18
2 Aquidauanense 9 5 3 1 18 9 +9 18
3 Chapadão 9 5 2 2 16 10 +6 17
4 Operário FC MS 9 5 2 2 14 9 +5 17
5 Comercial MS 9 5 1 3 14 8 +6 16
6 Costa Rica 9 3 2 4 13 14 -1 11
7 Corumbaense 9 3 2 4 7 8 -1 11
8 Maracaju 9 2 4 3 12 14 -2 10
9 Ponta Porã 9 1 1 7 6 17 -11 4
10 Nova Andradina 9 0 2 7 5 22 -17 2

Fixtures

Results

March 15, 2020
Chapadão 1 - 0 Águia Negra
Comercial MS 3 - 0 Nova Andradina
Corumbaense 2 - 1 Ponta Porã
Aquidauanense 0 - 0 Maracaju
Operário FC MS 2 - 1 Costa Rica
March 8, 2020
Costa Rica 1 - 0 Corumbaense
Águia Negra 0 - 0 Operário FC MS
Ponta Porã 1 - 3 Comercial MS
March 7, 2020
Nova Andradina 2 - 6 Aquidauanense
Maracaju 2 - 2 Chapadão
March 6, 2020
Comercial MS 1 - 0 Costa Rica
March 5, 2020
Operário FC MS 1 - 0 Corumbaense
Aquidauanense 2 - 1 Ponta Porã
March 4, 2020
Maracaju 2 - 2 Águia Negra
Chapadão 4 - 1 Nova Andradina
March 1, 2020
Costa Rica 1 - 3 Aquidauanense
Corumbaense 1 - 0 Comercial MS
Ponta Porã 0 - 2 Chapadão
February 29, 2020
Nova Andradina 0 - 2 Águia Negra
Maracaju 0 - 1 Operário FC MS

Brazil Capixaba

# Team MP W D L F A G P
1 Vitória ES 9 9 0 0 30 3 +27 27
2 Rio Branco-VN 9 5 3 1 17 8 +9 18
3 Real Noroeste 9 5 2 2 15 11 +4 17
4 Desportiva ES 9 5 1 3 14 8 +6 16
5 Rio Branco ES 9 5 0 4 20 12 +8 15
6 Serra 9 3 2 4 10 14 -4 11
7 São Mateus 9 3 2 4 7 12 -5 11
8 Estrela do Norte 9 3 1 5 13 13 +0 10
9 Itapemirim 9 1 1 7 8 19 -11 4
10 Linhares 9 0 0 9 6 40 -34 0

Fixtures

November 25, 2020
Estrela do Norte 02:00 Vitória ES
Rio Branco ES 02:00 Desportiva ES
São Mateus 02:00 Rio Branco-VN
Serra 02:00 Real Noroeste
December 2, 2020
Vitória ES 02:00 Estrela do Norte
Desportiva ES 02:00 Rio Branco ES
Rio Branco-VN 02:00 São Mateus
Real Noroeste 02:00 Serra

Results

March 14, 2020
São Mateus 1 - 3 Real Noroeste
Itapemirim 0 - 3 Vitória ES
Serra 2 - 1 Estrela do Norte
Linhares 0 - 10 Rio Branco ES
Rio Branco-VN 2 - 0 Desportiva ES
March 10, 2020
Estrela do Norte 4 - 1 São Mateus
March 8, 2020
Rio Branco ES 1 - 3 Rio Branco-VN
March 7, 2020
Real Noroeste 3 - 1 Itapemirim
Desportiva ES 2 - 0 Serra
Vitória ES 12 - 0 Linhares
March 5, 2020
Vitória ES 2 - 0 Rio Branco-VN
March 3, 2020
Itapemirim 1 - 2 Estrela do Norte
March 1, 2020
Rio Branco-VN 5 - 1 Serra
February 29, 2020
Linhares 2 - 3 Real Noroeste
São Mateus 0 - 1 Desportiva ES
Rio Branco ES 1 - 2 Vitória ES
February 27, 2020
Vitória ES 4 - 1 Real Noroeste
Estrela do Norte 1 - 1 Desportiva ES

Brazil Maranhense

# Team MP W D L F A G P
1 Moto Club MA 7 6 1 0 12 2 +10 19
2 Sampaio Corrêa 7 5 1 1 19 5 +14 16
3 Imperatriz 7 4 0 3 7 5 +2 12
4 Juventude MA 7 4 0 3 10 10 +0 12
5 Pinheiro 7 3 0 4 16 14 +2 9
6 São José MA 7 2 1 4 7 17 -10 7
7 Maranhão 7 1 2 4 7 11 -4 5
8 Cordino 7 0 1 6 2 16 -14 1

Fixtures

September 5, 2020
São José MA 19:30 Moto Club MA
September 9, 2020
Juventude MA 19:30 Sampaio Corrêa
September 13, 2020
Moto Club MA 19:30 São José MA
September 16, 2020
Sampaio Corrêa 19:30 Juventude MA

Results

August 22, 2020
Juventude MA 4 - 2 Pinheiro
August 21, 2020
Imperatriz 5 - 2 São José MA
August 18, 2020
Pinheiro 1 - 1 Juventude MA
São José MA 4 - 1 Imperatriz
August 4, 2020
Imperatriz 3 - 1 Pinheiro
Juventude MA 1 - 5 Sampaio Corrêa
Cordino 0 - 3 São José MA
Moto Club MA 2 - 1 Maranhão
August 1, 2020
Imperatriz 0 - 1 Sampaio Corrêa
Juventude MA 2 - 0 Maranhão
March 16, 2020
São José MA 1 - 5 Pinheiro
March 12, 2020
Imperatriz 0 - 1 Moto Club MA
March 8, 2020
Cordino 0 - 1 Juventude MA
March 7, 2020
Sampaio Corrêa 0 - 1 Moto Club MA
March 4, 2020
São José MA 0 - 1 Imperatriz
March 1, 2020
Sampaio Corrêa 3 - 0 Cordino
Pinheiro 3 - 2 Maranhão
Imperatriz 2 - 1 Juventude MA
February 21, 2020
Moto Club MA 3 - 0 Cordino
February 16, 2020
Pinheiro 1 - 2 Juventude MA

Brazil Piauiense

# Team MP W D L F A G P
1 Altos 10 6 3 1 17 8 +9 21
2 Picos 10 6 2 2 12 7 +5 20
3 4 de Julho 10 5 5 0 18 6 +12 20
4 Parnahyba 9 4 4 1 12 9 +3 16
5 Flamengo PI 10 3 3 4 13 15 -2 12
6 Ríver 8 1 2 5 8 9 -1 5
7 Piauí 9 1 2 6 8 17 -9 5
8 Timon 10 1 1 8 11 28 -17 4

Fixtures

March 19, 2020
Ríver 01:00 Parnahyba
March 20, 2020
Timon 01:00 4 de Julho
March 22, 2020
Altos 21:00 Picos
Parnahyba 22:00 Piauí
March 25, 2020
Flamengo PI 01:00 Ríver
March 28, 2020
Ríver 01:00 Altos
Picos 01:00 Piauí
Timon 21:00 Parnahyba
March 29, 2020
4 de Julho 13:00 Flamengo PI
March 31, 2020
Piauí 00:00 Ríver
April 2, 2020
Flamengo PI 00:00 Picos
Parnahyba 00:00 Altos
4 de Julho 23:00 Ríver
April 3, 2020
Piauí 00:00 Timon
April 5, 2020
Piauí 20:00 Flamengo PI
Picos 20:00 Parnahyba
Altos 20:00 4 de Julho
Ríver 20:00 Timon

Results

August 27, 2020
Náuas 1 - 3 Plácido de Castro
August 26, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 7 Rio Branco
Humaitá 1 - 3 Atlético Acreano
August 25, 2020
Galvez 7 - 0 São Francisco
August 22, 2020
Plácido de Castro 2 - 1 Galvez
Náuas 1 - 2 Atlético Acreano
August 20, 2020
Rio Branco 2 - 0 Náuas
August 19, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 2 Andirá
August 16, 2020
Andirá 4 - 2 Humaitá
São Francisco 3 - 1 Vasco da Gama AC
March 17, 2020
Atlético Acreano 0 - 4 Galvez
March 13, 2020
Galvez 1 - 1 Plácido de Castro
Atlético Acreano 2 - 0 Humaitá
March 9, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 4 Humaitá
March 8, 2020
Andirá 0 - 2 Plácido de Castro
March 6, 2020
Atlético Acreano 1 - 2 Rio Branco
March 2, 2020
São Francisco 1 - 4 Andirá
March 1, 2020
Humaitá 1 - 0 Náuas
February 29, 2020
Plácido de Castro 6 - 2 Rio Branco

Brazil Acreano

# Team MP W D L F A G P
1 Atlético Acreano 4 3 0 1 12 3 +9 9
2 Plácido de Castro 4 3 0 1 12 5 +7 9
3 Rio Branco 4 3 0 1 12 11 +1 9
4 Andirá 4 1 0 3 7 9 -2 3
5 São Francisco 4 0 0 4 4 19 -15 0

Fixtures

February 7, 2020
Independência 02:30 Humaitá
February 14, 2020
Náuas 00:30 Independência
February 28, 2020
Independência 00:30 Vasco da Gama AC
March 6, 2020
Galvez 00:30 Independência
August 29, 2020
Galvez 21:00 Andirá
Rio Branco 23:00 Humaitá
August 30, 2020
São Francisco 21:00 Náuas
Vasco da Gama AC 23:00 Plácido de Castro
September 2, 2020
Humaitá 23:00 São Francisco
September 3, 2020
Atlético Acreano 01:00 Galvez
September 5, 2020
Andirá 21:00 Náuas
Plácido de Castro 23:00 Humaitá
September 6, 2020
Atlético Acreano 21:00 Vasco da Gama AC
Galvez 23:00 Rio Branco

Results

August 27, 2020
Náuas 1 - 3 Plácido de Castro
August 26, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 7 Rio Branco
Humaitá 1 - 3 Atlético Acreano
August 25, 2020
Galvez 7 - 0 São Francisco
August 22, 2020
Plácido de Castro 2 - 1 Galvez
Náuas 1 - 2 Atlético Acreano
August 20, 2020
Rio Branco 2 - 0 Náuas
August 19, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 2 Andirá
August 16, 2020
Andirá 4 - 2 Humaitá
São Francisco 3 - 1 Vasco da Gama AC
March 17, 2020
Atlético Acreano 0 - 4 Galvez
March 13, 2020
Galvez 1 - 1 Plácido de Castro
Atlético Acreano 2 - 0 Humaitá
March 9, 2020
Vasco da Gama AC 1 - 4 Humaitá
March 8, 2020
Andirá 0 - 2 Plácido de Castro
March 6, 2020
Atlético Acreano 1 - 2 Rio Branco
March 2, 2020
São Francisco 1 - 4 Andirá
March 1, 2020
Humaitá 1 - 0 Náuas
February 29, 2020
Plácido de Castro 6 - 2 Rio Branco

Brazil Rondoniense

# Team MP W D L F A G P
1 Porto Velho 6 4 2 0 8 1 +7 14
2 Real Ariquemes 6 4 1 1 6 3 +3 13
3 Rondoniense 5 1 1 3 5 6 -1 4
4 Gênus 5 1 1 3 5 8 -3 4
5 Guajará 6 1 1 4 3 9 -6 4

Fixtures

March 21, 2020
Rondoniense 22:00 Porto Velho
March 22, 2020
União Cacoalense 02:00 Pimentense
Ji-Paraná 21:45 Vilhenense
Guajará 22:00 Gênus
Barcelona RO 22:00 Guaporé
March 28, 2020
Guaporé 22:00 União Cacoalense
March 29, 2020
Guajará 21:00 Rondoniense
Gênus 21:00 Real Ariquemes
Vilhenense 21:00 Barcelona RO
Pimentense 22:00 Ji-Paraná
April 5, 2020
Real Ariquemes 21:00 Porto Velho
Rondoniense 21:00 Gênus
Pimentense 21:00 Vilhenense
Barcelona RO 21:00 União Cacoalense
Ji-Paraná 21:00 Guaporé

Results

March 15, 2020
Araguacema 0 - 1 Palmas
Tocantinópolis 0 - 0 Interporto
March 8, 2020
Capital 0 - 2 Araguacema
Nova Conquista 0 - 5 Palmas
Tocantinópolis 2 - 1 Sparta
Interporto 5 - 1 Atlético Cerrado
March 5, 2020
Tocantinópolis 3 - 3 Araguacema
March 1, 2020
Sparta 1 - 0 Interporto
Palmas 1 - 0 Capital
Araguacema 0 - 0 Nova Conquista
Atlético Cerrado 0 - 3 Tocantinópolis
February 22, 2020
Sparta 1 - 2 Capital
Interporto 3 - 0 Araguacema
Nova Conquista 1 - 2 Tocantinópolis
Palmas 4 - 1 Atlético Cerrado
February 20, 2020
Palmas 2 - 2 Interporto
Sparta 0 - 2 Araguacema
February 19, 2020
Capital 4 - 1 Atlético Cerrado
February 16, 2020
Tocantinópolis 0 - 1 Interporto
Atlético Cerrado 1 - 0 Sparta

Brazil Tocantineuse

# Team MP W D L F A G P
1 Palmas 7 6 1 0 18 3 +15 19
2 Interporto 7 5 1 1 20 5 +15 16
3 Tocantinópolis 7 4 1 2 11 9 +2 13
4 Araguacema 7 3 2 2 12 8 +4 11
5 Capital 7 2 0 5 6 13 -7 6
6 Nova Conquista 7 1 3 3 4 11 -7 6
7 Sparta 7 1 1 5 4 9 -5 4
8 Atlético Cerrado 7 1 1 5 4 21 -17 4

Fixtures

March 21, 2020
Interporto 21:00 Tocantinópolis
March 22, 2020
Palmas 21:00 Araguacema

Results

March 15, 2020
Araguacema 0 - 1 Palmas
Tocantinópolis 0 - 0 Interporto
March 8, 2020
Capital 0 - 2 Araguacema
Nova Conquista 0 - 5 Palmas
Tocantinópolis 2 - 1 Sparta
Interporto 5 - 1 Atlético Cerrado
March 5, 2020
Tocantinópolis 3 - 3 Araguacema
March 1, 2020
Sparta 1 - 0 Interporto
Palmas 1 - 0 Capital
Araguacema 0 - 0 Nova Conquista
Atlético Cerrado 0 - 3 Tocantinópolis
February 22, 2020
Sparta 1 - 2 Capital
Interporto 3 - 0 Araguacema
Nova Conquista 1 - 2 Tocantinópolis
Palmas 4 - 1 Atlético Cerrado
February 20, 2020
Palmas 2 - 2 Interporto
Sparta 0 - 2 Araguacema
February 19, 2020
Capital 4 - 1 Atlético Cerrado
February 16, 2020
Tocantinópolis 0 - 1 Interporto
Atlético Cerrado 1 - 0 Sparta

Brazil Amapaense

# Team MP W D L F A G P
1 Santos AP 2 2 0 0 6 3 +3 6
2 São Paulo AP 2 1 1 0 3 0 +3 4
3 Ypiranga AP 2 1 0 1 4 4 +0 3
4 Santana 2 1 0 1 5 6 -1 3
5 Trem 2 0 1 1 2 3 -1 1
6 Macapá 2 0 0 2 0 4 -4 0
7 Oratório 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

March 14, 2020
Macapá 23:00 Oratório
March 19, 2020
Oratório 22:00 Santos AP
March 27, 2020
Santana 01:30 Oratório
March 31, 2020
Oratório 00:30 Ypiranga AP
April 10, 2020
Oratório 00:30 Trem
April 25, 2020
Oratório 20:00 São Paulo AP
August 30, 2020
Trem 21:00 Santana
August 31, 2020
Ypiranga AP 21:00 São Paulo AP
September 1, 2020
Santos AP 00:30 Macapá
September 3, 2020
São Paulo AP 21:00 Santana
September 4, 2020
Ypiranga AP 00:30 Santos AP
September 5, 2020
Trem 00:00 Macapá
September 8, 2020
São Paulo AP 00:00 Santos AP
September 9, 2020
Trem 21:00 Ypiranga AP
September 10, 2020
Santana 00:30 Macapá
September 12, 2020
21:00
September 16, 2020
21:00
September 17, 2020
00:30
September 19, 2020
21:00
September 24, 2020
00:00

Results

August 29, 2020
Macapá 0 - 3 São Paulo AP
August 28, 2020
Santana 4 - 3 Ypiranga AP
March 17, 2020
Santos AP 3 - 2 Trem
March 14, 2020
Macapá 0 - 1 Ypiranga AP
March 13, 2020
Trem 0 - 0 São Paulo AP
March 10, 2020
Santos AP 3 - 1 Santana

Brazil Roraimense

# Team MP W D L F A G P
1 GAS 4 3 1 0 11 4 +7 10
2 São Raimundo RR 2 1 1 0 3 2 +1 4
3 Atlético Roraima 3 1 0 2 5 6 -1 3
4 Rio Negro RR 3 1 0 2 2 3 -1 3
5 Baré 2 0 0 2 3 9 -6 0

Fixtures

March 18, 2020
São Raimundo RR 03:00 Baré
March 21, 2020
Rio Negro RR 23:00 Baré
March 22, 2020
Atlético Roraima 01:00 São Raimundo RR
March 25, 2020
02:00
March 28, 2020
Baré 23:00 Rio Negro RR
March 29, 2020
São Raimundo RR 01:00 Atlético Roraima
April 1, 2020
GAS 00:00 Atlético Roraima
Baré 02:00 São Raimundo RR
April 4, 2020
Atlético Roraima 22:00 Baré
April 5, 2020
Rio Negro RR 00:00 GAS
April 8, 2020
GAS 00:00 São Raimundo RR
Rio Negro RR 02:00 Atlético Roraima
April 11, 2020
Rio Negro RR 22:00 São Raimundo RR
April 12, 2020
GAS 00:00 Baré

Results

March 18, 2020
Atlético Roraima 0 - 3 GAS
March 15, 2020
GAS 2 - 1 Rio Negro RR
March 14, 2020
Baré 2 - 5 Atlético Roraima
March 11, 2020
Atlético Roraima 0 - 1 Rio Negro RR
São Raimundo RR 2 - 2 GAS
March 8, 2020
Baré 1 - 4 GAS
March 7, 2020
São Raimundo RR 1 - 0 Rio Negro RR
Share:

Related Post

Leave a Reply