Cyprus Division League

Cyprus 1. Division League

# Team MP W D L F A G P
1 Anorthosis 2 2 0 0 4 1 +3 6
2 AEL 2 2 0 0 4 2 +2 6
3 Ethnikos Achna 1 1 0 0 2 0 +2 3
4 AEK Larnaca 1 1 0 0 2 1 +1 3
5 Karmiotissa 1 0 1 0 2 2 +0 1
6 Omonia Nicosia 1 0 1 0 2 2 +0 1
7 APOEL 1 0 1 0 2 2 +0 1
8 Pafos 2 0 1 1 2 3 -1 1
9 Doxa 1 0 1 0 1 1 +0 1
10 Apollon 1 0 1 0 1 1 +0 1
11 Olympiakos Nicosia 1 0 0 1 1 2 -1 0
12 Nea Salamis 2 0 0 2 2 4 -2 0
13 Ermis 1 0 0 1 1 3 -2 0
14 Enosis 1 0 0 1 0 2 -2 0

Fixtures

August 29, 2020
Doxa 16:30 Ethnikos Achna
Enosis 18:30 Olympiakos Nicosia
August 30, 2020
Omonia Nicosia 16:30 Karmiotissa
Ermis 17:30 Apollon
AEK Larnaca 18:30 APOEL
September 12, 2020
Anorthosis 01:00 Omonia Nicosia
Apollon 01:00 Pafos
Ethnikos Achna 01:00 Ermis
Olympiakos Nicosia 01:00 Doxa
APOEL 01:00 AEL
Karmiotissa 01:00 AEK Larnaca
Nea Salamis 01:00 Enosis
September 19, 2020
Doxa 01:00 Nea Salamis
Omonia Nicosia 01:00 AEK Larnaca
Ermis 01:00 Olympiakos Nicosia
Pafos 01:00 Ethnikos Achna
Enosis 01:00 APOEL
AEL 01:00 Karmiotissa
Anorthosis 01:00 Apollon

Results

August 28, 2020
AEL 2 - 1 Nea Salamis
Pafos 0 - 1 Anorthosis
August 26, 2020
Ethnikos Achna 2 - 0 Enosis
August 24, 2020
Nea Salamis 1 - 2 AEK Larnaca
August 23, 2020
Anorthosis 3 - 1 Ermis
Olympiakos Nicosia 1 - 2 AEL
August 22, 2020
Apollon 1 - 1 Doxa
Pafos 2 - 2 Omonia Nicosia
August 21, 2020
APOEL 2 - 2 Karmiotissa

Cyprus 2. Division B1

# Team MP W D L F A G P
1 AE Zakakiou 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 ASIL Lysi 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Ahironas 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Akritas 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Alki Oroklini 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Anagennisi Der… 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Aris 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Ayia Napa 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Digenis Morphou 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Digenis Ypsonas 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 EN THOI Lakatamia 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Kouris Erimi 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Omonia Aradippou 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Omonia Psevda 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Onisilos 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Othellos 0 0 0 0 0 0 +0 0
17 PAEEK 0 0 0 0 0 0 +0 0
18 Xylotympou 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

September 12, 2020
Kouris Erimi 14:30 Omonia Psevda
ASIL Lysi 14:30 EN THOI Lakatamia
AE Zakakiou 14:30 Omonia Aradippou
Digenis Morphou 14:30 Alki Oroklini
Ayia Napa 14:30 Othellos
Akritas 14:30 Xylotympou
Onisilos 14:30 Aris
Anagennisi Der… 14:30 Digenis Ypsonas
PAEEK 14:30 Ahironas
September 19, 2020
Alki Oroklini 14:30 ASIL Lysi
Othellos 14:30 Akritas
Aris 14:30 Anagennisi Der…
EN THOI Lakatamia 14:30 PAEEK
Ahironas 14:30 Ayia Napa
Kouris Erimi 14:30 AE Zakakiou
Omonia Aradippou 14:30 Digenis Morphou
Xylotympou 14:30 Onisilos
September 20, 2020
Omonia Psevda 14:30 Digenis Ypsonas

Results

Cyprus 2. Division B2

# Team MP W D L F A G P
1 Karmiotissa 28 17 7 4 55 23 +32 58
2 EN Parekklisias 28 13 8 7 41 33 +8 47
3 AE Zakakiou 28 13 8 7 38 26 +12 47
4 Digenis Oroklinis 28 11 7 10 28 29 -1 40
5 PAEEK 28 10 8 10 34 28 +6 38
6 ASIL Lysi 28 10 3 15 28 38 -10 33
7 Halkanoras 28 9 5 14 39 37 +2 32
8 Onisilos 28 3 6 19 13 62 -49 15

Fixtures

Results

April 12, 2014
ASIL Lysi 2 - 1 PAEEK
Halkanoras 1 - 2 EN Parekklisias
Onisilos 0 - 2 Karmiotissa
AE Zakakiou 1 - 1 Digenis Oroklinis
April 5, 2014
Digenis Oroklinis 1 - 0 ASIL Lysi
Karmiotissa 0 - 2 AE Zakakiou
EN Parekklisias 4 - 0 Onisilos
PAEEK 1 - 1 Halkanoras
March 29, 2014
Onisilos 0 - 8 PAEEK
AE Zakakiou 4 - 0 EN Parekklisias
Digenis Oroklinis 1 - 0 Karmiotissa
ASIL Lysi 2 - 0 Halkanoras
March 22, 2014
Karmiotissa 2 - 1 ASIL Lysi
EN Parekklisias 2 - 1 Digenis Oroklinis
PAEEK 0 - 0 AE Zakakiou
Halkanoras 5 - 0 Onisilos
March 15, 2014
ASIL Lysi 2 - 0 Onisilos
Digenis Oroklinis 1 - 0 PAEEK
Karmiotissa 2 - 1 EN Parekklisias
AE Zakakiou 2 - 1 Halkanoras

Cyprus 3. Division

# Team MP W D L F A G P
1 APEP 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 APONA Anagias 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Amathous 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 ENAD 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Elia Lythrodonta 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Elpida Astrome… 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Ethnikos Assias 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Halkanoras 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Iraklis Yerolakkou 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 MEAP Nisou 0 0 0 0 0 0 +0 0
11 O Kormakitis 0 0 0 0 0 0 +0 0
12 Olympiada Lympion 0 0 0 0 0 0 +0 0
13 Omonia 29is Maiou 0 0 0 0 0 0 +0 0
14 Ormideia 0 0 0 0 0 0 +0 0
15 Oroklini / Tro… 0 0 0 0 0 0 +0 0
16 Peyia 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

September 19, 2020
Olympiada Lympion 14:30 ENAD
Elia Lythrodonta 14:30 APEP
Peyia 14:30 O Kormakitis
APONA Anagias 14:30 Elpida Astrome…
Amathous 14:30 Iraklis Yerolakkou
Oroklini / Tro… 14:30 Ethnikos Assias
September 20, 2020
Ormideia 14:30 Halkanoras
Omonia 29is Maiou 14:30 MEAP Nisou
September 26, 2020
APEP 14:30 Peyia
O Kormakitis 14:30 Ormideia
Elpida Astrome… 14:30 Amathous
Ethnikos Assias 14:30 Elia Lythrodonta
Halkanoras 14:30 APONA Anagias
ENAD 14:30 Oroklini / Tro…
MEAP Nisou 14:30 Iraklis Yerolakkou
September 27, 2020
Omonia 29is Maiou 14:30 Olympiada Lympion

Results

Share:

Related Post

Czech Republic

Czech Liga Czech 2. Liga Czech 3. Liga Czech 4. Liga Czech Jumiorska Czech 1. U19

Leave a Reply