Australia

Australia A. League

# Team MP W D L F A G P
1 Sydney 20 15 3 2 42 16 +26 48
2 Melbourne City 23 12 4 7 42 34 +8 40
3 Wellington Phoenix 20 11 3 6 33 23 +10 36
4 Brisbane Roar 22 10 5 7 25 24 +1 35
5 Perth Glory 20 8 7 5 35 22 +13 31
6 Western United 20 8 3 9 34 28 +6 27
7 Adelaide United 21 9 0 12 34 42 -8 27
8 Western Sydney Wanderers 21 7 5 9 27 30 -3 26
9 Newcastle United Jets 22 6 6 10 26 39 -13 24
10 Melbourne Victory 21 5 5 11 24 35 -11 20
11 Central Coast Mariners 22 4 1 17 22 51 -29 13

Fixtures

July 16, 2020
Melbourne Victory 10:30 Western United
July 17, 2020
Sydney 10:30 Wellington Phoenix
July 18, 2020
Perth Glory 08:00 Central Coast Mariners
July 19, 2020
Brisbane Roar 10:30 Adelaide United
July 20, 2020
Western United 10:30 Melbourne City
July 21, 2020
Sydney 10:30 Newcastle United Jets
July 22, 2020
Western Sydney Wanderers 10:30 Melbourne Victory
July 23, 2020
Perth Glory 10:30 Wellington Phoenix
July 24, 2020
Central Coast Mariners 10:30 Newcastle United Jets
July 25, 2020
Sydney 08:00 Western United
July 26, 2020
Wellington Phoenix 06:30 Adelaide United
July 27, 2020
Central Coast Mariners 10:30 Western Sydney Wanderers
July 28, 2020
Melbourne Victory 10:30 Brisbane Roar
July 30, 2020
Adelaide United 10:30 Perth Glory
July 31, 2020
Western Sydney Wanderers 10:30 Wellington Phoenix
August 1, 2020
Melbourne City 08:00 Sydney
August 2, 2020
Newcastle United Jets 10:30 Western United
August 3, 2020
Melbourne Victory 10:30 Central Coast Mariners
August 4, 2020
Western Sydney Wanderers 10:30 Perth Glory
August 5, 2020
Wellington Phoenix 09:00 Brisbane Roar

Australia Capital Teritary

# Team MP W D L F A G P
1 Belconnen United 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Canberra 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Canberra Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Cooma Tigers 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Gungahlin United 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Monaro Panthers 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Tuggeranong United 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Woden Weston 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

July 18, 2020
Monaro Panthers 08:30 Canberra
Canberra Olympic 08:30 Belconnen United
July 19, 2020
Cooma Tigers 06:00 Tuggeranong United
Gungahlin United 06:00 Woden Weston
July 25, 2020
Monaro Panthers 08:30 Cooma Tigers
Belconnen United 08:30 Woden Weston
July 26, 2020
Canberra 06:00 Gungahlin United
Tuggeranong United 06:00 Canberra Olympic
August 1, 2020
Canberra Olympic 06:00 Monaro Panthers
Woden Weston 06:45 Tuggeranong United
August 2, 2020
Cooma Tigers 06:00 Canberra
Gungahlin United 06:00 Belconnen United
August 8, 2020
Woden Weston 06:45 Monaro Panthers
August 9, 2020
Canberra 06:00 Canberra Olympic
Gungahlin United 06:00 Cooma Tigers
Tuggeranong United 06:00 Belconnen United
August 15, 2020
Woden Weston 06:45 Canberra
Belconnen United 08:30 Monaro Panthers
August 16, 2020
Canberra Olympic 06:00 Cooma Tigers
Tuggeranong United 06:00 Gungahlin United

Australia New South Wales

# Team MP W D L F A G P
1 Marconi Stallions 3 3 0 0 10 1 +9 9
2 Blacktown City 3 3 0 0 5 1 +4 9
3 Sydney II 3 2 0 1 6 5 +1 6
4 APIA Leichhard… 3 1 2 0 4 3 +1 5
5 Rockdale City Suns 3 1 2 0 4 3 +1 5
6 North Shore Ma… 3 1 1 1 4 7 -3 4
7 Sydney United 3 1 0 2 5 3 +2 3
8 Wollongong Wolves 2 1 0 1 4 4 +0 3
9 Manly United 3 1 0 2 3 3 +0 3
10 Sutherland Sharks 3 0 1 2 3 8 -5 1
11 Sydney Olympic 3 0 0 3 2 6 -4 0
12 Mt Druitt Town 2 0 0 2 1 7 -6 0

Fixtures

March 15, 2020
Mt Druitt Town 05:00 Wollongong Wolves
March 22, 2020
Wollongong Wolves 05:30 Marconi Stallions
Blacktown City 06:00 North Shore Ma…
Sydney Olympic 07:00 Mt Druitt Town
Sydney United 09:00 Rockdale City Suns
Sydney II 09:30 Sutherland Sharks
APIA Leichhard… 10:30 Manly United
March 28, 2020
Sutherland Sharks 07:30 APIA Leichhard…
Marconi Stallions 08:00 Sydney United
Manly United 10:00 Sydney Olympic
March 29, 2020
Mt Druitt Town 04:00 North Shore Ma…
Blacktown City 05:00 Sydney II
Rockdale City Suns 06:30 Wollongong Wolves
April 4, 2020
Sydney Olympic 07:00 Rockdale City Suns
Marconi Stallions 09:00 Mt Druitt Town
APIA Leichhard… 09:00 Blacktown City
April 5, 2020
North Shore Ma… 06:00 Sutherland Sharks
Sydney United 07:00 Wollongong Wolves
Sydney II 09:30 Manly United

Australian Northern

# Team MP W D L F A G P
1 Hellenic Athletic 6 5 0 1 20 7 +13 15
2 Mindil Aces 6 5 0 1 22 12 +10 15
3 Casuarina 6 4 0 2 15 10 +5 12
4 Uni Azzurri 6 2 0 4 12 15 -3 6
5 Darwin Hearts 6 2 0 4 5 16 -11 6
6 Port Darwin 6 0 0 6 9 23 -14 0

Fixtures

July 10, 2020
Casuarina 12:00 Port Darwin
July 11, 2020
Uni Azzurri 07:30 Darwin Hearts
Mindil Aces 11:30 Hellenic Athletic
July 17, 2020
Uni Azzurri 12:00 Mindil Aces
July 18, 2020
Port Darwin 07:30 Darwin Hearts
Hellenic Athletic 11:30 Casuarina
July 24, 2020
Port Darwin 12:00 Hellenic Athletic
July 25, 2020
Casuarina 07:30 Uni Azzurri
Darwin Hearts 11:30 Mindil Aces
July 31, 2020
Casuarina 12:00 Darwin Hearts
August 1, 2020
Mindil Aces 07:30 Port Darwin
Uni Azzurri 11:30 Hellenic Athletic
August 7, 2020
Uni Azzurri 12:00 Port Darwin
August 8, 2020
Hellenic Athletic 07:30 Darwin Hearts
Mindil Aces 11:30 Casuarina
August 14, 2020
Hellenic Athletic 12:00 Mindil Aces
August 15, 2020
Port Darwin 07:30 Casuarina
Darwin Hearts 11:30 Uni Azzurri
August 21, 2020
Darwin Hearts 12:00 Port Darwin

Australian Brisbanbe

# Team MP W D L F A G P
1 Acacia Ridge 1 1 0 0 6 0 +6 3
2 Grange Thistle 1 1 0 0 6 1 +5 3
3 Albany Creek 1 0 1 0 3 3 +0 1
4 St George Will… 1 0 1 0 3 3 +0 1
5 Centenary Stormers 1 0 1 0 2 2 +0 1
6 Toowong 1 0 1 0 2 2 +0 1
7 Brisbane Knights 1 0 1 0 1 1 +0 1
8 Caboolture 1 0 1 0 1 1 +0 1
9 North Star 1 0 1 0 1 1 +0 1
10 The Gap 1 0 1 0 1 1 +0 1
11 Bayside United 1 0 0 1 1 6 -5 0
12 Taringa Rovers 1 0 0 1 0 6 -6 0

Fixtures

Austrtalia Northern NSW

# Team MP W D L F A G P
1 Newcastle Olympic 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Edgeworth Eagles 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Lake Macquarie 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Broadmeadow Magic 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Weston Workers 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Valentine 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Charlestown Az… 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 Lambton Jaffas 0 0 0 0 0 0 +0 0
9 Adamstown Rosebuds 0 0 0 0 0 0 +0 0
10 Maitland 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

July 12, 2020
Lake Macquarie 04:45 Lambton Jaffas
Weston Workers 05:30 Newcastle Olympic
Charlestown Az… 05:30 Adamstown Rosebuds
Edgeworth Eagles 05:30 Maitland
Valentine 05:30 Broadmeadow Magic
July 18, 2020
Newcastle Olympic 05:30 Valentine
Lambton Jaffas 05:30 Weston Workers
July 19, 2020
Maitland 05:30 Lake Macquarie
Broadmeadow Magic 05:30 Charlestown Az…
Adamstown Rosebuds 05:30 Edgeworth Eagles
July 26, 2020
Lake Macquarie 04:45 Adamstown Rosebuds
Weston Workers 05:30 Maitland
Edgeworth Eagles 05:30 Charlestown Az…
Valentine 05:30 Lambton Jaffas
Newcastle Olympic 05:30 Broadmeadow Magic
August 1, 2020
Lambton Jaffas 05:30 Newcastle Olympic
August 2, 2020
Broadmeadow Magic 05:30 Edgeworth Eagles
Charlestown Az… 05:30 Lake Macquarie
Maitland 05:30 Valentine
Adamstown Rosebuds 05:30 Weston Workers

Australia NSL

# Team MP W D L F A G P
1 Perth Glory 24 18 3 3 56 22 +34 57
2 Parramatta 24 16 3 5 58 30 +28 51
3 Adelaide United 24 11 7 6 28 25 +3 40
4 Marconi Stallions 24 10 8 6 29 25 +4 38
5 South Melbourne 24 11 4 9 39 21 +18 37
6 Brisbane Strikers 24 9 5 10 28 33 -5 32
7 Northern Spirit 24 9 3 12 31 33 -2 30
8 Sydney Olympic 24 7 8 9 26 31 -5 29
9 Wollongong Wolves 24 8 5 11 34 41 -7 29
10 Sydney United 24 7 8 9 18 25 -7 29
11 Newcastle Utd 24 6 6 12 18 33 -15 24
12 Melbourne Knights 24 6 5 13 21 41 -20 23
13 Kingz 24 4 3 17 25 51 -26 15

Fixtures

Australia Queensland

# Team MP W D L F A G P
1 Lions 5 4 1 0 23 5 +18 13
2 Gold Coast Knights 5 4 1 0 18 3 +15 13
3 Brisbane Roar II 6 3 2 1 15 7 +8 11
4 Peninsula Power 4 3 0 1 12 5 +7 9
5 Olympic 6 2 2 2 9 7 +2 8
6 Moreton Bay United 6 2 2 2 12 14 -2 8
7 Brisbane City 4 2 1 1 8 7 +1 7
8 Gold Coast United 4 2 1 1 8 7 +1 7
9 Capalaba 4 2 0 2 7 10 -3 6
10 Redlands United 6 2 0 4 9 26 -17 6
11 Brisbane Strikers 5 1 1 3 6 9 -3 4
12 Eastern Suburbs 5 1 1 3 7 12 -5 4
13 Magpies Crusaders 5 0 2 3 5 15 -10 2
14 SC Wanderers 5 0 0 5 9 21 -12 0

Fixtures

February 15, 2020
Gold Coast United 10:00 Peninsula Power
Gold Coast United 10:00 Gold Coast Knights
March 15, 2020
SC Wanderers 06:00 Brisbane City
March 17, 2020
Capalaba 11:30 Brisbane Strikers
March 18, 2020
Brisbane City 11:30 Peninsula Power
March 20, 2020
Capalaba 11:00 Eastern Suburbs
June 20, 2020
Magpies Crusaders 10:30 Lions
July 25, 2020
Brisbane Strikers 09:30 SC Wanderers
Capalaba 09:45 Olympic
Lions 10:00 Gold Coast Knights
Redlands United 10:00 Moreton Bay United
Eastern Suburbs 10:00 Peninsula Power
July 26, 2020
Gold Coast United 07:30 Brisbane City
August 1, 2020
Brisbane City 08:30 Lions
Gold Coast Knights 09:30 Eastern Suburbs
Redlands United 10:00 Brisbane Strikers
August 2, 2020
Peninsula Power 05:00 Brisbane Roar II
SC Wanderers 07:00 Olympic
Gold Coast Knights 07:00 Moreton Bay United

Australia South Australian

# Team MP W D L F A G P
1 MetroStars 5 3 1 1 16 8 +8 10
2 Adelaide Olympic 5 3 1 1 10 4 +6 10
3 Modbury Jets 5 3 1 1 8 7 +1 10
4 Adelaide Comets 5 3 0 2 8 7 +1 9
5 Adelaide City 5 2 2 1 8 5 +3 8
6 Adelaide Raiders 5 2 1 2 6 7 -1 7
7 Adelaide United II 5 1 3 1 10 8 +2 6
8 Croydon Kings 5 1 3 1 8 8 +0 6
9 Cumberland United 5 2 0 3 6 16 -10 6
10 Campbelltown City 5 1 2 2 6 9 -3 5
11 Para Hills Knights 5 1 0 4 5 8 -3 3
12 Adelaide Blue … 5 0 2 3 6 10 -4 2

Fixtures

July 11, 2020
Croydon Kings 06:00 Modbury Jets
Para Hills Knights 06:30 MetroStars
Adelaide United II 06:30 Adelaide City
Adelaide Raiders 06:30 Adelaide Olympic
Adelaide Blue … 06:30 Adelaide Comets
Campbelltown City 10:00 Cumberland United
July 17, 2020
MetroStars 11:00 Adelaide Raiders
July 18, 2020
Adelaide Comets 06:30 Campbelltown City
Adelaide Blue … 06:30 Adelaide Olympic
Para Hills Knights 06:30 Adelaide United II
Adelaide City 06:30 Croydon Kings
Cumberland United 06:30 Modbury Jets
July 24, 2020
Croydon Kings 11:45 Cumberland United
Modbury Jets 11:45 Adelaide Olympic
July 25, 2020
Adelaide United II 06:30 Adelaide Comets
Adelaide Blue … 06:30 Para Hills Knights
Adelaide Raiders 06:30 Adelaide City
Campbelltown City 06:30 MetroStars
July 31, 2020
Para Hills Knights 11:00 Adelaide Comets

Australia T-League (Victory)

# Team MP W D L F A G P
1 South Hobart 21 18 2 1 79 25 +54 56
2 Devonport City 21 13 2 6 68 38 +30 41
3 Hobart Zebras 21 11 6 4 68 41 +27 39
4 Olympia Warriors 21 10 4 7 51 35 +16 34
5 Northern Rangers 21 7 6 8 56 39 +17 27
6 Kingborough Lions 21 6 5 10 38 54 -16 23
7 Glenorchy Knights 21 4 4 13 30 56 -26 16
8 Launceston City 21 0 1 20 13 115 -102 1

Fixtures

Australia Tasmania

# Team MP W D L F A G P
1 Clarence Zebras 0 0 0 0 0 0 +0 0
2 Devonport City 0 0 0 0 0 0 +0 0
3 Glenorchy Knights 0 0 0 0 0 0 +0 0
4 Kingborough Lions 0 0 0 0 0 0 +0 0
5 Launceston City 0 0 0 0 0 0 +0 0
6 Olympia Warriors 0 0 0 0 0 0 +0 0
7 Riverside 0 0 0 0 0 0 +0 0
8 South Hobart 0 0 0 0 0 0 +0 0

Fixtures

July 18, 2020
South Hobart 05:00 Launceston City
Riverside 05:15 Devonport City
Clarence Zebras 07:30 Olympia Warriors
Kingborough Lions 09:30 Glenorchy Knights
July 25, 2020
Kingborough Lions 05:15 Riverside
Clarence Zebras 05:15 South Hobart
Launceston City 07:30 Devonport City
Glenorchy Knights 07:30 Olympia Warriors
August 1, 2020
South Hobart 05:00 Glenorchy Knights
Devonport City 05:15 Olympia Warriors
Launceston City 07:30 Riverside
Clarence Zebras 07:30 Kingborough Lions
August 8, 2020
Devonport City 05:00 South Hobart
Olympia Warriors 05:15 Riverside
Kingborough Lions 05:15 Launceston City
Glenorchy Knights 07:30 Clarence Zebras
August 15, 2020
Clarence Zebras 05:15 Devonport City
Riverside 05:15 Glenorchy Knights
Olympia Warriors 07:30 Launceston City
August 16, 2020
South Hobart 05:15 Kingborough Lions

Australia Victoria

# Team MP W D L F A G P
1 Hume City 5 5 0 0 11 3 +8 15
2 Oakleigh Cannons 5 3 1 1 11 6 +5 10
3 Dandenong Thunder 5 3 1 1 9 7 +2 10
4 Avondale 5 4 0 1 14 4 +10 9
5 Heidelberg United 5 3 0 2 10 6 +4 9
6 Port Melbourne 5 2 3 0 8 4 +4 9
7 St. Albans Saints 5 2 3 0 7 3 +4 9
8 South Melbourne 5 1 3 1 7 7 +0 6
9 Green Gully 5 2 0 3 7 9 -2 6
10 Bentleigh Greens 5 1 2 2 4 3 +1 5
11 Melbourne Knights 5 0 2 3 7 16 -9 2
12 Dandenong City 5 0 1 4 4 10 -6 1
13 Eastern Lions 5 0 1 4 2 12 -10 1
14 Altona Magic 5 0 1 4 2 13 -11 1

Fixtures

March 20, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Avondale
March 28, 2020
Heidelberg United 08:00 Bentleigh Greens
April 3, 2020
Bentleigh Greens 10:15 Oakleigh Cannons
April 18, 2020
Altona Magic 06:00 Bentleigh Greens
April 24, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Green Gully
May 1, 2020
Dandenong City 11:30 Bentleigh Greens
May 8, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Melbourne Knights
May 16, 2020
South Melbourne 09:00 Bentleigh Greens
May 22, 2020
Melbourne Knights 10:30 Port Melbourne
Green Gully 11:00 St. Albans Saints
Bentleigh Greens 11:15 Eastern Lions
Dandenong City 11:30 Dandenong Thunder
May 23, 2020
Avondale 06:00 Oakleigh Cannons
Altona Magic 09:00 Hume City
May 24, 2020
Heidelberg United 08:00 South Melbourne
May 29, 2020
Bentleigh Greens 11:15 Port Melbourne
May 30, 2020
Eastern Lions 06:00 South Melbourne
Avondale 06:00 Altona Magic
Hume City 08:30 Green Gully
Dandenong Thunder 10:00 Melbourne Knights

Australia Western Australia

# Team MP W D L F A G P
1 Sorrento 1 1 0 0 6 1 +5 3
2 Floreat Athena 1 1 0 0 3 1 +2 3
3 ECU Joondalup 1 1 0 0 2 0 +2 3
4 Balcatta 1 0 1 0 1 1 +0 1
5 Bayswater City 1 0 1 0 1 1 +0 1
6 Gwelup Croatia 1 0 1 0 1 1 +0 1
7 Inglewood United 1 0 1 0 1 1 +0 1
8 Perth 1 0 1 0 1 1 +0 1
9 Perth Glory II 1 0 1 0 1 1 +0 1
10 Armadale 1 0 0 1 1 3 -2 0
11 Cockburn City 1 0 0 1 0 2 -2 0
12 Rockingham City 1 0 0 1 1 6 -5 0

Fixtures

March 14, 2020
Perth Glory II 09:00 Gwelup Croatia
Armadale 09:00 Bayswater City
Sorrento 09:00 Cockburn City
Inglewood United 09:00 Rockingham City
Balcatta 09:00 ECU Joondalup
Perth 09:00 Floreat Athena
July 11, 2020
Sorrento 08:00 Gwelup Croatia
Inglewood United 08:00 ECU Joondalup
Cockburn City 08:00 Bayswater City
Perth Glory II 08:00 Rockingham City
Perth 08:00 Floreat Athena
Armadale 08:00 Balcatta
July 18, 2020
Rockingham City 08:00 Armadale
ECU Joondalup 08:00 Sorrento
Bayswater City 08:00 Inglewood United
Perth 08:00 Cockburn City
Balcatta 08:00 Floreat Athena
Gwelup Croatia 08:00 Perth Glory II

Australia National Youth League

# Team MP W D L F A G P

Fixtures

Post Comment