Bosnia Herzegovina Premier league

Bosnia-Herzegovina Premier

# Team MP W D L F A G P
1 Sarajevo 19 13 6 0 40 16 +24 45
2 Željezničar 19 11 3 5 34 18 +16 36
3 Široki Brijeg 19 10 4 5 30 20 +10 34
4 Velež 19 9 6 4 30 20 +10 33
5 Borac Banja Luka 19 10 2 7 36 24 +12 32
6 Zrinjski 19 10 2 7 25 17 +8 32
7 Tuzla City 19 8 3 8 22 24 -2 27
8 Sloboda Tuzla 19 6 4 9 22 26 -4 22
9 Mladost Doboj … 19 6 1 12 17 41 -24 19
10 Radnik Bijeljina 19 3 6 10 17 29 -12 15
11 Krupa na Vrbasu 19 3 4 12 12 30 -18 13
12 Olimpik Sarajevo 19 4 1 14 15 35 -20 13

Fixtures

February 27, 2021
Sloboda Tuzla 14:30 Tuzla City
Radnik Bijeljina 14:30 Velež
Borac Banja Luka 14:30 Olimpik Sarajevo
Zrinjski 14:30 Krupa na Vrbasu
Mladost Doboj … 14:30 Široki Brijeg
March 1, 2021
Željezničar 17:30 Sarajevo
March 6, 2021
Radnik Bijeljina 15:00 Mladost Doboj …
Velež 15:00 Borac Banja Luka
Olimpik Sarajevo 15:00 Sloboda Tuzla
Tuzla City 15:00 Željezničar
Sarajevo 15:00 Zrinjski
Krupa na Vrbasu 15:00 Široki Brijeg
March 13, 2021
Željezničar 15:00 Olimpik Sarajevo
Borac Banja Luka 15:00 Radnik Bijeljina
Sloboda Tuzla 15:00 Velež
Zrinjski 15:00 Tuzla City
Široki Brijeg 15:00 Sarajevo
Mladost Doboj … 15:00 Krupa na Vrbasu

Bosnia-Herzegovina 1st League

# Team MP W D L F A G P
1 Posušje 15 9 4 2 24 5 +19 31
2 Rudar Kakanj 15 9 3 3 27 13 +14 30
3 TOŠK Tešanj 15 8 4 3 27 15 +12 28
4 Vis Kosova 15 8 3 4 25 14 +11 27
5 Bratstvo Gračanica 15 8 2 5 22 13 +9 26
6 Zvijezda Gradačac 15 8 1 6 19 14 +5 25
7 Goražde 15 7 3 5 20 18 +2 24
8 Travnik 15 5 7 3 13 11 +2 22
9 Radnik Hadžići 15 6 3 6 21 21 +0 21
10 Jedinstvo Bihać 15 6 2 7 13 19 -6 20
11 Budućnost Banovići 15 5 3 7 18 30 -12 18
12 Orašje 15 4 4 7 20 29 -9 16
13 Igman Konjic 15 3 5 7 15 18 -3 14
14 GOŠK Gabela 15 4 2 9 9 14 -5 14
15 Čapljina 15 2 4 9 14 31 -17 10
16 Slaven Živinice 15 1 4 10 9 31 -22 7

Fixtures

March 6, 2021
Slavija 14:00 Sloboda Novi Grad
Borac Kozarsk… 14:00 Leotar
Jedinstvo Brčko 14:00 Tekstilac Derventa
Ljubić Prnjavor 14:00 Drina Zvornik
Podrinje Janja 14:00 Modriča
Kozara Gradiška 14:00 Zvijezda 09
Sloga Doboj 14:00 Sutjeska Foča
Rudar Prijedor 14:00 Željezničar Ba…
Igman Konjic 15:00 Slaven Živinice
Radnik Hadžići 15:00 Travnik
Orašje 15:00 Zvijezda Gradačac
Goražde 15:00 Bratstvo Gračanica
Posušje 15:00 TOŠK Tešanj
GOŠK Gabela 15:00 Jedinstvo Bihać
Čapljina 15:00 Rudar Kakanj
Vis Kosova 15:00 Budućnost Banovići
Share:

Related Post

Leave a Reply